Poštovani!
    Imam 34 godine. Bavim se rekreativno trčanjem (3 puta sedmično) sa monitorisanim pulsom od 130-150. Imam urednu krvnu sliku. Krvni pritisak u jutarnjim satima 120/80. U popodnevnim satima mjereno u ambulanti i kući zabilježen 130-145/80-90. Desetak minuta nakon treninga 120-130/80. Po naravi temperamentan. Da li možete prokomentarisati moj ekg?
    Hvala.

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ekg: sinusni ritam, frekvenca oko 65 u minuti, intermedijarna srčana osovina, distoničan t talas u prekordijalnim odvodima. Ukratko: ekg nervozne osobe, bez znakova bolesti.