Doktore,
    imam 33 godini od Makedonija i ja imam slednava dijagnoza od magnetna rezonanca na nivoto l. 5/c.1 postoi degeneracija na i. v. diskusot so diskus hernija gr. 3 na nivoto l. 4/l. 5 vidliva lesna degeneracija na i. v. diskusot no bez signifikantna diskus hernija na nivoto l. 1/l. 2 disks hernija od lesen stepen. Za ovaa dijagnoza spored vas koj e najdobriot način da se primeni za da ne dojdi do vlošuvanje na situacijata inače jas nemam često bolki ali koga gi imam se mnogu jaki i neizdržlivi odnapred vi
    blagodaram za odvoenoto vreme za mene.

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      bolest od koje bolujete je najčešća bolest radno aktivnih ljudi, i najčešći razlog za bolovanje ako se izuzme obična prehlada. Ipak, od svih tih ljudi koji imaju problema sa leđima samo jednan stoti deo ima išhijalgije, a one su obično takve prirode da je opcija lečenja operacija. Ipak, leči se bolesnik a ne diskus. Najbitnije je kakve su vaše tegobe, dakle kliničko ispoljavanje. Ako se uspešno nosite sa bolovima lekovima ili fizikalnim lečenjem, ne treba trčati na nož. Ako se klinika ispoljava tako da vas bolest sprečava da često normalno funkcioništete, da patite, a naročito, ako počinju da se javaljaju slabosti mišića potkolenice, te ako je vizelni nalaz na mru ubedljiv treba operisati. Javite se neurohirurgu sa tim snimcima, pa saslušajte šta on ima da kaže.