imam "lutajući" bol na donjoj strani stomaka sa desne strane. Nekada me boli slepo crevo, nekada je oko testisa. Za vreme sex. odnosa me zaboli sa desne strane. I na hladnom vremenu često mokrim, a kad otopli nemam problema sa mokrenjem.
niste napisali koliko imate godina što je vrlo značajno, takođe neophodno je uraditi opšti nalaz urina, urinokulturu i klinički pregled genitalija i preponskih kanala kod urologa i hirurga.
epididimitis simplex ili nekomplikovano zapaljenje pasemnika je zapaljenski proces koji najčešće nastaje širenjem infekcije iz mokraćnih puteva na duktus deferens do epididima. Ukoliko se neadekvatno leči ili se ne leči može preći u hroničan epididimitis sa ireverzibilnim zadebljanjem istog i gubitkom njegove funkcije (niste napisali godine)
Moja ćerka od 12 i po godina ima bolove u donjem delu leđa prema repnoj kosti samo kada dugo sedi ne često, i ispupčenje koje je vidljivo, neurohirurg u Nišu je pogledao i rekao da je to zato što je mršava i kod nje je to malo izraženije kaže nije ništa opasno da li bi trebalo ići na dalje pretrage?
teško je na osnovu par redova biti precizan. Ipak na osnovu onoga što ste napisali složio bih se sa kolegom iz Niša. Odveo bih dete ponovo na pregled ako bi se tegobe intenzivirale ili ne bi prolazile.
Imam 28 godina i prije 4 godine su mi ustanovljene dvije diskus hernije vratnog dijela, tačnije c4-c5 i c6-c7, međutim fiziklnom terapijom bol je prestao. Bol se počeo opet javlajti prije jedan mjesec a to kad sam se probudio ukočen, radio sam mri vratnog dijela kičme i prikazana mi je samo disus hernija c6-c7 i lordoza cervicale, pa sada imam pitanje kako se to liječi i jeli opasno, sa obzirom da sam jos ukočen i da mi trni desna ruka, bol je nekada ne podnošljiv
u vašem slučaju se postavlja pitanje da li su bolovi i trnjenje u šaci izazvani opisanom diskus hernijom vratne kičme i da li je ona tolikog stepena da zahteva operativno lečenje. Na to pitanje vam odgovor može dati neurohirurg. Sama operacija vratnog diska je rutinksa. Više informacija o ovome možete naći u članku na ovom sajtu u delu "aktuelno".
sredinom marta imala sam klasičnu operaciju tumora na jajniku. Zaposlena sam na radnom mestu poslovnog sekretara a taj posao, pored ostalog, podrazumeva i celodnevno dostavljanje faktura, potrošnog materijala i dr. Zaposlenim u zgradi- znači šetanje od vrata do vrata u zgradi na spratu, nošenje kutija i sl. Drugo, moj radni sto se nalazi u hodniku zgrade (kao prijemnica) i veliki problem mi predstavlja hladnoća zimi, a leti promaja koja nastaje kada zaposleni otvaraju vrata kancelarija i strujanje vazduha tada u hodniku dostiže najveću brzinu pri čemu se meni javljaju bolovi u predelu donjeg stomaka, bubrega, leđa. Sve u svemu, meni je na poslu fizički naporno i hladno. Bojim se, pošto sam skoro imala operaciju, da naprezanje na poslu i uslovi u kojima radim ne dovedu do pogoršanja mog zdravstvenog stanja. Trenutno imam bolove već 8 dana u leđima, i sa tim bolovima radim. Moje pitanje je, kome da se obratim za procenu psiho-fizičke radne sposobnosti posle operacije kako bi na osnovu toga mogla da zahtevam promenu radnog mesta?
Načelnik odljenja upoznat Direktor Filijale
Slavica Maletić Borivoje Milošević
Prikazano 72601-72605 od ukupno 95641 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke