Poštovani,
    sredinom marta imala sam klasičnu operaciju tumora na jajniku. Zaposlena sam na radnom mestu poslovnog sekretara a taj posao, pored ostalog, podrazumeva i celodnevno dostavljanje faktura, potrošnog materijala i dr. Zaposlenim u zgradi- znači šetanje od vrata do vrata u zgradi na spratu, nošenje kutija i sl. Drugo, moj radni sto se nalazi u hodniku zgrade (kao prijemnica) i veliki problem mi predstavlja hladnoća zimi, a leti promaja koja nastaje kada zaposleni otvaraju vrata kancelarija i strujanje vazduha tada u hodniku dostiže najveću brzinu pri čemu se meni javljaju bolovi u predelu donjeg stomaka, bubrega, leđa. Sve u svemu, meni je na poslu fizički naporno i hladno. Bojim se, pošto sam skoro imala operaciju, da naprezanje na poslu i uslovi u kojima radim ne dovedu do pogoršanja mog zdravstvenog stanja. Trenutno imam bolove već 8 dana u leđima, i sa tim bolovima radim. Moje pitanje je, kome da se obratim za procenu psiho-fizičke radne sposobnosti posle operacije kako bi na osnovu toga mogla da zahtevam promenu radnog mesta?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovana,

      Za zaštitu svojih prava morate se obratiti matičnoj filijali i zaštitniku pacijentovih prava u zdravstvenoj ustanovi.

      Načelnik odljenja                               upoznat                       Direktor Filijale

      Slavica Maletić                                                                      Borivoje Milošević