Poštovani,
    Dijagnoza mi je epidedimitis simplex, koji je prešao u hroničan. Interesuje me šta je to, jer nisam siguran da mi je dobra dijagnoza.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      epididimitis simplex ili nekomplikovano zapaljenje pasemnika je zapaljenski proces koji najčešće nastaje širenjem infekcije iz mokraćnih puteva na duktus deferens do epididima. Ukoliko se neadekvatno leči ili se ne leči može preći u hroničan epididimitis sa ireverzibilnim zadebljanjem istog i gubitkom njegove funkcije (niste napisali godine)