Poštovani,
    Imam 28 godina i prije 4 godine su mi ustanovljene dvije diskus hernije vratnog dijela, tačnije c4-c5 i c6-c7, međutim fiziklnom terapijom bol je prestao. Bol se počeo opet javlajti prije jedan mjesec a to kad sam se probudio ukočen, radio sam mri vratnog dijela kičme i prikazana mi je samo disus hernija c6-c7 i lordoza cervicale, pa sada imam pitanje kako se to liječi i jeli opasno, sa obzirom da sam jos ukočen i da mi trni desna ruka, bol je nekada ne podnošljiv
    Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u vašem slučaju se postavlja pitanje da li su bolovi i trnjenje u šaci izazvani opisanom diskus hernijom vratne kičme i da li je ona tolikog stepena da zahteva operativno lečenje. Na to pitanje vam odgovor može dati neurohirurg. Sama operacija vratnog diska je rutinksa. Više informacija o ovome možete naći u članku na ovom sajtu u delu "aktuelno".