Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96176)

  1. Dobar dan! Zanima me da li smem da uzimam lek Dona koji sam uzimala pre par godina prepisao mi je reumatolog zbog artroze kolena i dosta mi je pomogao? Sada imam isti problem zbog kolena.medjutim ja sam pre 6 meseci imala totalnu histerektomiju zbog karcinoma endometrijuma ,Da li ima nekih kontraindikacija lek za mene zbog operacije? Nisam imala ni hemiju ni zracenje posle operacije. Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.
    • Poštovana,

      Možete uzeti Dona prašak, a imate i izuzetno dobr druge hondroprotektore (Hyalfit, Collafit...)

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg

  1. Poštovani,

    Moja ćerka (20 god) već duže vrijeme ima bol i ponekad osjećaj žarenja u koljenu. Bol je jača prilikom sjedjenja i ležanja. Radjen je rtg kao i magnetna. Na izveštaju sa magnetne je upisano sledeće: prisutan minimalni IA izliv, bez značajnijeg sinovitisa. LCA i LCP održanog kontinuiteta i integriteta, baz traumatskih i degenerativnih lezija. Oba Meniskelna aparata in situ, bez traumatskih alteracija. Oba Coll. Lig. Održanog kontinuiteta i integriteta bez degenerativnih i patološki signala traumatskih lezija. Patela in situ uz bifasetnu, niskostepenu hondromalaciju Gr.I/II. Ostali ekstezorni mehanizam intaktan. Ventralni TF zglobni prostor simetrično kongruentan. U nivou Tib.-Fib.zgloba bursitis, veličine oko 19x6mm. Oba posterotibijalna ugla slobodna. Zaključak:

    1. Minimalni IA izliv 2.Manji bursitis Tib-Fib.zgloba, dijametra oko 19x6 3.Niskostepena hondromalacija patele Gr.I/II

    Unaprijed zahvalna na odgovoru. Srdačno Vas pozdravljam.

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.
    • Poštovana,

      to je stanje za fizikalnu terapiju, eventualno davanje Hijaluronske kiseline u koleno zbog hondromalacije čašice ( razmekšanje hrskavice). Ima smisla i lečenje krvnom plazmom-Orthokin. Pre odluke o vrsti terapije neophodno je uraditi i pregled.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg.

  1. Prelom ruke i Sudeck sindrom
    Pitanje broj: #219120

    Poštovani, moja tetka (61 godina) je slomila kosti ruke (radius i ulna) i rađeno je nameštanje kostiju, nakon čega je stavljen gips, koji je nosila mesec dana. Ispod gipsa su se pojavile rane i ruka ju je jako bolela pa smo tražili skidanje gipsa, što nije bilo moguće da ne bi pomerili taman nameštene kosti. Jedino što su uspeli da urade je malo da zaseku gips, koji je bio tada previše labav, pa je dobila još jedan gips preko njega, što je bilo, čini se, još gore, jer je sad bio i težak jako, a rane su i dalje pritiskane gipsom. Međutim, uspele smo da navedemo jednog divnog gipsara da joj skine ta dva gipsa i stavi sasvim novi i tada su bolovi konačno prestali. Međutim, po skidanju gipsa su problemi tek počeli, bolela ju je ruka, nije mogla da je pokreće ni nakon 2-3 nedelje fizikalne terapije, nakon čega joj je ustanovljen Sudek. Pala je krajem aprila, a skinut gips početkom juna, sada je novembar i još se borimo.

    Pokretljivost ruke jeste povećana, fizikalna terapija joj konačno prija. Pojavio joj se sada bol u ramenu i laktu, pa je i za to dobila vežbe. Međutim, ono što svi specijalisti negiraju i neće da pogledaju uopšte, to je bol i čudno trnjenje u butini sa iste strane (desne) na kojoj je i ruka i to pri određenim pokretima ruke, ne svim, koje se sada širi dalje niz butinu. Ta regija kod butine joj je hladnija nego na drugoj nozi i mišić je nešto tvrđi. Bila je kod neurologa, ona joj je rekla da umišlja (dakle napisala je u izveštaju kako joj preporučuje odlazak psihijatru). Da umišlja stvarno, ne bismo i mi videli te navedeme promene (hladnoća i tvrdoća na butini). Uostalom tetka je u radnom odnosu, apsolutno normalna i svesna osoba, i uplašena. Da li imate neki savet za nas, šta ovo može da bude i šta da radimo?

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.
    • Poštovana,

      Retkost bi bilo da se radi o širenju kompleksnog regionalnog bolnog sindroma (Sudeck) na one ekstremitete koji primarno nisu bili zahvaćeni (što je opisano u literaturi), međutim pre toga potrebno je da isključite uzroke koji se tiču oštećenja neurona ili krvnih sudova u nozi. 

      Srdačan pozdrav

  1. Dr,imam67 god,sklona sam raznoraznim keratozama i papilomima,mladezima po telu,sada prvi put na obrazu ,jedna keratiza (tako bar kaze dr koji je radi dermaskopiju?)ja sam je zakacila rajfom i malo krvi ima ,moram je hitno skinuti ?kako i kada i gde vi mi to recite moj br je 060 7599066 hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 11. 2023.
  1. Postovani kolega! Mojoj mama su nocas radili hitnu koronografiju koja je dobro.Sada je mama psihicki izmenjena do toga da nas ne prepoznaje I pri tome jako agitirana.Da li se ta psihicka promena moze pripisati koronarografiji? Unapred hvala dr med. Mirko pedijatar.

    Odgovoreno: 28. 11. 2023.
    • Dobro vece,

      moja pretpostavka je sledeca: naime, mozda je doslo do mikroembolizacije, tj.verovatno da aorta na pojedinim mestima ima plakove koji su se prilikom koronarografije " odvojili" оd zida  i vrlo verovatno embolizovali.  Ti neuroloski deficiti su najcesce tranzitorni, sto je dobro. Verujem da ce mama za par dana biti potpuno u redu.

      pozdrav

Prikazano 6216-6220 od ukupno 95633 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460