Postovani kolega! Mojoj mama su nocas radili hitnu koronografiju koja je dobro.Sada je mama psihicki izmenjena do toga da nas ne prepoznaje I pri tome jako agitirana.Da li se ta psihicka promena moze pripisati koronarografiji? Unapred hvala dr med. Mirko pedijatar.

    Odgovoreno: 28. 11. 2023.
    • Dobro vece,

      moja pretpostavka je sledeca: naime, mozda je doslo do mikroembolizacije, tj.verovatno da aorta na pojedinim mestima ima plakove koji su se prilikom koronarografije " odvojili" оd zida  i vrlo verovatno embolizovali.  Ti neuroloski deficiti su najcesce tranzitorni, sto je dobro. Verujem da ce mama za par dana biti potpuno u redu.

      pozdrav