Postovani,
Deset meseci nakon brusenja svih sest frontalnih gornjih zuba( za sta se ispostavilo da uopste nije trebalo raditi), jos nemam konacni most. Menjala sam vise proteticara, ni jedan most nije bio udoban i odgovarajuc, prekrupni zubi, nikakva saradnja sa zubima donje vilice...Sada sam.kod proteticara, koji se opredelio za pojedinacne krunice. Znam da je most sigurniji, zubi su dosta zbruseni, vise puta se to radilo...Strah me je hoce li se odrzati te pojedinacne krunice, da li ce pritisak na svaki pojedinacni zub ispod krunice, dovesti do destabilizovanja zuba u samom korenu, jer do sada niko nije radio pojedinacno, vec samo mostove, privremene... Mozete li mi nesto reci o tome?...
Dobar dan doktore, mozete li mi reci gde radite privatno zeleli bi smo da zakazemo pregled ili konsultaciju. ... Baka je u pitanju, mi smo iz Kragujevca, baki su rekli da treba da radi baj pas i zele da je posalnu na Dedinje , medjutim baka je vec tri godine na kiseoniku i misljenje od pulmologa je da baka ne moze da izdrzi tu operaciju... Ako mozete da mi kazete gde da Vas nadjemo bila bih Vam zahvalna... Na koji god nacin da je moguce zeleli bi smo da dodjemo do Vas
Dobro vece, ne znam kome ste pitanje konkretno uputili, ali bicu slobodan da vam nekako odgovorim. Siguran sam da ce lekari na " Dedinju" pogledati sve nalaze i onda definitivno odluciti sta je najbolje za baku. Isto tako sam siguran da je niko ne bi operisao " tek tako ". Zato, sacekajte nalaz sa konzilijuma i onda mozete odluciti sta dalje. Takve odluke se ne donose jednostavno i bez saglasnosti porodice,zato ne brinite.
Postovanje!Moje pitanje tice se deteta koje ima 8 godina i trenira kosarku.Cesto se zali na bol u peti,cak vidim da mu posle mirovanja prva dva koraka budu bolna da se izdize na prste zbog bola posle kad se uhoda ide normalno.Ne odustaje od treninga.Rucno mu radim masaze,lupkam u tom predelu to mu malo.prija.Da li je moguce da on ima petni trn jer sam i ja kao majka sklona tome?Koja je vrsta lecenja kod deteta ako je to petni trn.Unapred zahvalna na odgovoru
moguće je da ima upalu tabanske veze (fascitis plantaris). Prvi korak je pošteda od treninga, vežbe za istezanje stopala, ulošci sa perforacijom za petu, fizikalna terapija i eventualno blokade.
Postovani doktore,imam sina od 9 godina,koji ima ravna stopala,jedno je vise ravno,dok drugo samo blago.Ima problem sa trcanjem,trci na celom stopalu,znaci nesto kao brzi hod.CIni mi se da bi mu bilo lakse da ima neki ulozak za petu da mu podigne petu da pocne vise da koristi prednji deo,tj prste.Da li preporucujete neke uloske za celo stopalo ili za petu,ali da dete moze stalno da ih koristi.Koristili smo Ecovel,dobre su,ali u njima ne sme da se trci,pa je malo nezgodno,stalno stavljanje i izvlacenje.Sve najbolje!
Postovani, Deset meseci nakon brusenja svih sest frontalnih gornjih zuba( za sta se ispostavilo da uopste nije trebalo raditi), jos nemam konacni most. Menjala sam vise proteticara, ni jedan most nije bio udoban i odgovarajuc, prekrupni zubi, nikakva saradnja sa zubima donje vilice...Sada sam.kod proteticara, koji se opredelio za pojedinacne krunice. Znam da je most sigurniji, zubi su dosta zbruseni, vise puta se to radilo...Strah me je hoce li se odrzati te pojedinacne krunice, da li ce pritisak na svaki pojedinacni zub ispod krunice, dovesti do destabilizovanja zuba u samom korenu, jer do sada niko nije radio pojedinacno, vec samo mostove, privremene... Mozete li mi nesto reci o tome?...
Odgovoreno: 22. 12. 2023.ne bi trebalo, ako su ispoštovani principi. Ne treba da brinete previše.
Dobar dan doktore, mozete li mi reci gde radite privatno zeleli bi smo da zakazemo pregled ili konsultaciju. ... Baka je u pitanju, mi smo iz Kragujevca, baki su rekli da treba da radi baj pas i zele da je posalnu na Dedinje , medjutim baka je vec tri godine na kiseoniku i misljenje od pulmologa je da baka ne moze da izdrzi tu operaciju... Ako mozete da mi kazete gde da Vas nadjemo bila bih Vam zahvalna... Na koji god nacin da je moguce zeleli bi smo da dodjemo do Vas
Odgovoreno: 21. 12. 2023.Dobro vece, ne znam kome ste pitanje konkretno uputili, ali bicu slobodan da vam nekako odgovorim. Siguran sam da ce lekari na " Dedinju" pogledati sve nalaze i onda definitivno odluciti sta je najbolje za baku. Isto tako sam siguran da je niko ne bi operisao " tek tako ". Zato, sacekajte nalaz sa konzilijuma i onda mozete odluciti sta dalje. Takve odluke se ne donose jednostavno i bez saglasnosti porodice,zato ne brinite.
lepo bi bilo da javite sta su odlucili
pozdrav
Postovanje!Moje pitanje tice se deteta koje ima 8 godina i trenira kosarku.Cesto se zali na bol u peti,cak vidim da mu posle mirovanja prva dva koraka budu bolna da se izdize na prste zbog bola posle kad se uhoda ide normalno.Ne odustaje od treninga.Rucno mu radim masaze,lupkam u tom predelu to mu malo.prija.Da li je moguce da on ima petni trn jer sam i ja kao majka sklona tome?Koja je vrsta lecenja kod deteta ako je to petni trn.Unapred zahvalna na odgovoru
Odgovoreno: 21. 12. 2023.Poštovana,
moguće je da ima upalu tabanske veze (fascitis plantaris). Prvi korak je pošteda od treninga, vežbe za istezanje stopala, ulošci sa perforacijom za petu, fizikalna terapija i eventualno blokade.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Koliko košta davanje hijaluronske kiseline u zglob kolena. Da li pacijent donosi ampule ili ih ima na klinici
Odgovoreno: 21. 12. 2023.Poštovana,
u Poliklinici imamo ampule 2% hijaluronske kiseline. Cena sa pregledom i davanjem je 22.000 din.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Postovani doktore,imam sina od 9 godina,koji ima ravna stopala,jedno je vise ravno,dok drugo samo blago.Ima problem sa trcanjem,trci na celom stopalu,znaci nesto kao brzi hod.CIni mi se da bi mu bilo lakse da ima neki ulozak za petu da mu podigne petu da pocne vise da koristi prednji deo,tj prste.Da li preporucujete neke uloske za celo stopalo ili za petu,ali da dete moze stalno da ih koristi.Koristili smo Ecovel,dobre su,ali u njima ne sme da se trci,pa je malo nezgodno,stalno stavljanje i izvlacenje.Sve najbolje!
Odgovoreno: 21. 12. 2023.Poštovana,
bolji su ulošci za celo stopalo, uz vežbe koje treba da vam pokaže fizijatar. Firma MI Medical Solutions ima dobre uloške, možete ih kontaktirati.
dr Vaso Kecojević. ortopedski hirurg
Prikazano 6071-6075 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke