nakon magnetne rezonance receno mi je da imam manju osteohondralnu lezidja latelarnog kondila femura i čašice koja je blago dezaksirana.
radi se o levom kolenu koje sam povredila tokom treninga u teretani(cucnjevi sa tezinom su bili u pitanju) u aprilu ove godine. imam 19 godina i od tada me koleno boli pogotovo kada je savijeno. rekli su mi da radim vezbe za jacanje natkolene muskulature, ali mi nisu rekli koje. takodje pila sam i Bionu. imate li neki predlog za dalje?
Da li se uho u kojem je bibna opna oštećena oko 5% sme ispirati hidrohenom?
Oštećenje je prisutno godinama i u uhu je prisutan konstantan šum a od skoro je osećaj da je uvo zapušeno i da ima cerumena.
Hvala unapred
Postovani,suprug je operisao kuk pre 22 dana,operacija je bila invazivna,ali se se oporavio. Ojacao je imunitet,rana je lepo zarasla. ALI temperatura mu ne spada, rezultati krvi su ok,pluca je snimao i ona su ok,crp normalan,sem leukocita koji su malo poviseni. Uglavnom lekari ne mogu da nadju uzrok visoke temp.varira od 37 do 38,2. Uvece i preko dana ima. Prima 2 antibiotika i novalgetol. Da li znate sta nije u redu sa njim,da li je mozda ta temp.na psihickoj osnovi?
uzrok tih problem,a može biti tzv. low grade infekcija. U tim slučajevima treba revidirati operativnu ranu, isprati i uzeti bris, proveriti da li proteza čvrsto stoji. Uzrok može biti i urinarna infekcija, te treba i to isključiti. Svakako se posavetujte sa hirurgom koji je radio operaciju.
Dobia san recept za sinuse 0.5 mlake prokuhane vode 1 zlica soli 1/2 zlicice sode bikaborne..ovo navedeno je reka ljecnik,mene zanima moze li mi ostat sta u nosu ako ovo buden koristia..Unaprijed hvala
Postovani,sestogodisnji sin se zalio na jak bol u grlu. Trajalo je 3 dana. Temperaturu je imao samo jedno vece 37.5.Drugog dana uradjena kultura grla i brzi antigenski test na streptokok koji je negativan. Cetvrti dan,tj.danas stize rezultat kulture grla streptococcus pyogenes mali broj. Da li je potreban antibiotik? ,dete je dobro. Grlo ga ne boli. Hvala unapred na odgovoru!
nakon magnetne rezonance receno mi je da imam manju osteohondralnu lezidja latelarnog kondila femura i čašice koja je blago dezaksirana. radi se o levom kolenu koje sam povredila tokom treninga u teretani(cucnjevi sa tezinom su bili u pitanju) u aprilu ove godine. imam 19 godina i od tada me koleno boli pogotovo kada je savijeno. rekli su mi da radim vezbe za jacanje natkolene muskulature, ali mi nisu rekli koje. takodje pila sam i Bionu. imate li neki predlog za dalje?
Odgovoreno: 21. 12. 2023.Ako je promena do 1cm2 može se lečiti krvnom plazmom sa faktorima rasta-Orthokin.
Ako je defekt veći , preporučuje se operacija i stavljanje osteohondralnog implanta na mesto osteohondralne lezije.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Poštovani,
Da li se uho u kojem je bibna opna oštećena oko 5% sme ispirati hidrohenom? Oštećenje je prisutno godinama i u uhu je prisutan konstantan šum a od skoro je osećaj da je uvo zapušeno i da ima cerumena. Hvala unapred
Odgovoreno: 21. 12. 2023.Ne sme ispiranje hidrogenom
Postovani,suprug je operisao kuk pre 22 dana,operacija je bila invazivna,ali se se oporavio. Ojacao je imunitet,rana je lepo zarasla. ALI temperatura mu ne spada, rezultati krvi su ok,pluca je snimao i ona su ok,crp normalan,sem leukocita koji su malo poviseni. Uglavnom lekari ne mogu da nadju uzrok visoke temp.varira od 37 do 38,2. Uvece i preko dana ima. Prima 2 antibiotika i novalgetol. Da li znate sta nije u redu sa njim,da li je mozda ta temp.na psihickoj osnovi?
Odgovoreno: 20. 12. 2023.Poštovana,
uzrok tih problem,a može biti tzv. low grade infekcija. U tim slučajevima treba revidirati operativnu ranu, isprati i uzeti bris, proveriti da li proteza čvrsto stoji. Uzrok može biti i urinarna infekcija, te treba i to isključiti. Svakako se posavetujte sa hirurgom koji je radio operaciju.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Dobia san recept za sinuse 0.5 mlake prokuhane vode 1 zlica soli 1/2 zlicice sode bikaborne..ovo navedeno je reka ljecnik,mene zanima moze li mi ostat sta u nosu ako ovo buden koristia..Unaprijed hvala
Odgovoreno: 20. 12. 2023.Samo so 4.5 grama u 0.5 litra vode.
Postovani,sestogodisnji sin se zalio na jak bol u grlu. Trajalo je 3 dana. Temperaturu je imao samo jedno vece 37.5.Drugog dana uradjena kultura grla i brzi antigenski test na streptokok koji je negativan. Cetvrti dan,tj.danas stize rezultat kulture grla streptococcus pyogenes mali broj. Da li je potreban antibiotik? ,dete je dobro. Grlo ga ne boli. Hvala unapred na odgovoru!
Odgovoreno: 20. 12. 2023.Pregled je taj koji odlucuje da li je potreban antibiotik.
Prikazano 6076-6080 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke