Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Dobar dan. Izvinjavam se sto vam se obracam na ovaj nacin, ali verujem da mi mozete pomoci. Hteo bih da se konsultujem, jer sam u veoma teskoj situaciji. Vec duze vreme bez uspeha lecim jedno uzasno stanje, lucenka kiseline. Mesec dana sam.na lekovima i posebnoj ishrani, ali umesto poboljsanja stanje je sve gore. Kiselina se penje kroz grudi, dolazi do usta... Unapred se zahvaljuhem.

    Odgovoreno: 23. 12. 2023.
  1. Bol u zelucu.nadimanje i kiselina u poslednje vreme jaki cesto..,pa zbog toga i često povračam i onda mi se desava da prilikom ispljuvka bude krvi ili sukrvice.neznam ni sama sta je ....Molim za idgovor.Hvala.

    Odgovoreno: 23. 12. 2023.
    • Vaši simptomi ukazuju najviše na čiir. U svakom slučaju potrebna je gastroskopija, te Vam savetujem da se javite Vašem lekaru radi propisivanja odgovarajuće terapije i upućivanja gastroenterologu. Ako želite možete zakazati preko stetoskop.info moj pregled u nakoj od ordinacija gde radim.  

  1. Pozdrav, imala sam šarlah i prestala sam da pijem antibiotike pre nedelju dana, medjutim sada sam opet bolesna i imam temperaturu. Da li je moguće da opet imam šarlah?

    Odgovoreno: 22. 12. 2023.
    • Postovana, 

      ukoliko ste pravilno i prema preporukama ispili antibiotik, a to podrazumeva penicilinski deset dana, ostali zavisno od vrste antibiotika, najverovatnije je u pitanju nesto drugo, moguce neka viroza. Svakako bi trebalo da uradite pregled i laboratorijske analize kako bi se sa sigurnoscu moglo reci o cemu se radi. 
       S postovanjem, dr Ivan Radic

  1. Interesuje me dali pasta Perio plus 0.9% regenerate može da se koristi stalno ,bez obzira što piše na kutiji do mjesec dana?

    Odgovoreno: 22. 12. 2023.
  1. Poštovani,

    Pre 14 godina slomila sam gornju jedinicu i u koren je ugrađen kočić na koji je stavljena metalokeramička krunica.

    Pre par meseci u mekoliko navrata mi se pojavljivala bol u tom zubu u korenu i jaka osetljivost na dodir.

    Sada pre dva dana me je počeo boleti opet mnogo jače, sve do nosa, ne mogu da pipnem ni jedan deo kuda koren ide jer jako boli i pri dodiru kod desni se oseća trulež.

    Snimljen je zub juče, oko celog korena i sa jedne strane uz koren ima crna masa na snimku, kaže stomatolog proces.

    Dao mi je antibiotike ali kaže nije to infekcija baš nego od stalnog pritiska na kost to se desilo, jer uvek mi je bio deblji zub i smetao za zagrižaj.

    Rekao je da će od antibiotika se povući ali da svakako trebam vaditi zub ceo i stavljati ili implant ili most.

    Moje pitanje je da li postoji način da se rešim tog sadržaja kod korena zuba, užasan osećaj imam i bola i punoće kod korena, da li postoji bilo koji način da se to izdrenira ili da se uradi apikotomija?

    Ili baš takav zub mora da se vadi i stavlja implant?

    Nisam sigurna koliko antibiotik za to može pomoći, s obzirom da nešto truli unutra, a u zatvorenoj je sredini, bojim se da se ne pogorša.

    I takođe da li može implant da se ugradi u moju viličnu kost nakon ovakvog problema?

    Hvala unapred

    Odgovoreno: 22. 12. 2023.
    • očigledno je da se razvila gangrena i resenje je u najvećem broju slučajeva da se takav koren vadi. Vrlo retko se može takav zub sacuvati. Sto se tiče daljeg resenja, zavisi od toga koji je zub u pitanju, stanje ostalih zuba, raspored zuba, zelja pacijenta, finansijski momenat itd.

Prikazano 6066-6070 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460