Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Poštovani,
    Kako izlečiti bol pri dnu leđa? Svi mi kažu da je uklješten živac, a bol je nastupio nakon naglog uspravljanja. Nalazim se na početku trudnoće.
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Poštovana,
      prvo se mora dijagnostikovati sam razlog bola za koji sada znamo, ali ne znamo u kojoj meri je sužen medjupršljenski prostor. Pošto ste u trudnoći jedino što možete uraditi, a da bude bezbedno za plod, je magnetna rezonanca lumbosakralne kičme. Što se tiće terapije to je problem, ne mogu Vam mnogo lekova predložiti, jedino Febricet tablete koje Vam neće mnogo pomoći. Moguće da će se tegobe potencirati sa povećanjem težine i zbog položaja koji vuče put napred. Uradite MR i vodite računa da ne bude naglih pokreta, bez dizanja tereta, spavajte na što tvrdjem krevetu, nemojte da se znoj suši na Vama. Javite nalaz. Pozdrav

  1. Poštovani dr,
    Javila sam Vam se prije nekoliko dana i srdačno Vam zahvaljujem na odgovoru. Medjutim, ja nisam znala da Vam mogu i opširnije napisati i samim tim objasniti u kakvoj sam situaciji. Nadam se da mi nećete zamjeriti zbog toga i da ćete naći način da mi odgovorite malo opširnije. Razboljela sam se 2003 god. dok sam bila u posjeti sinovima. počelo je od promuklosti grla, nadražaja za povraćanjem i bolovima u listovima nogu i nadlanicama.Počela je jurnjava od lekara do lekara. Nakon 3 mjeseca-konačno sam dosla do neurologa. Uradio mi je brojne testove, medju njima i EMNG, ali mi rezultati nisu saopšteni. Znam da nemam Sjorgenov sindrom, lupus,nikakvo bubrežno oboljenje, dijabetis, radjena mi je biopsija pluća, cet scen svih organa, magnetna rezonanca glave i grudi, krv mi je slata u Ameriku, radi ranog otkrivanja raka i mnogi drugi testovi kojih više ne mogu ni da se sjetim. Kao vrhunac svega u septembru 2008 god. radila sam pet-scen. Po rečima lekara, sve je kod mene u normali, oni smatraju da ce se rak pojaviti kad-tad, što je meni neshvatljivo. Zar taj rak ne može da se pojavi bilo kome i bilo kada. Niko od nas nije zaštićen od toga. 2005god. sam bila na ispitivanju na VMA, njihova dijagnoza je "reumatoidni artritis sa van zglobovnim manifestacijama". U medjuvremenu, ja sve teže ustajem, hodam pomoću šetalice a i to mi svakim danom pada sve teže i teže. Svaka promena vremena , za mene je pakao. Od terapije primam Gabapentin i Clonazepam. Naravno, uzimam i Kalcijum, vit.D, vitB12, vitB6. Stara sam 56god. ali s obzirom da sam od uvijek bila jako zdrava i aktivna, sve ovo mi teško pada. Inače, sada živim u stranoj zemlji, pa nemam baš puno mogućnosti za ovakve kontakte. I za Vas, saznala sam sasvim slučajno.
    Hvala za Vaše razumijevanje, hvala za Vašu ljubaznost i strpljenje.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Poštovana,
      reumatoidni artritis spada u grupu autoimunih oboljenja, znači prethodno se desio pad imuniteta što može biti i usled stresa. Da bi se proglasio reumatoidni artritis mora se prethodno dokazati i klinički i dijagnostički. Čime je dokazan kod Vas? On može zahvatiti puno tkiva i organa pored zglobova, što samim tim znači puno simptoma. Da li su radjeni možda evocirani potencijali, ako nisu nije loše da uradite komplet evocirane potencijale, bez obzira na dijagnozu RA? Da li imate problema sa sluhom ili vidom?
      Javite se sa odgovorima.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    molim Vas za savet. Imam glavobolje oko 20 god, otprilike na svakih 7 dana po 2, 3 dana ponekada praćena mučninom. Glavobolje su obično u predelu jedne od slepoočnica. Ležala sam u bolnici 5 dana zbog toga gde su mi radjene razne analize i utvrdjeno mi je da nije u pitanju migrena, nisu saznali konkretno šta je uzrok. U tri navrata je radjen EEG glave, sve je uredno. Poslednjih par meseci pijem Flunisan i pomaže mi, glavobolje su redje (koristim i tablete za spavanje, ako to nešto znači za dalju analizu). Zadnjih godina mi je primetan gubitak koncetracije kao i jedan oblik depresije, imam i stresan život ne znam da li je sve to povezano... Skoro mi se desilo da sam privremeno izgubila vid na jednom oku pri čemu sam osetila nesvesticu. Za gore nevedene simptome mi je rečeno da su posledice mogućeg mozdanog udara, na šta sam ja zatražila uput za magnetnu rezonancu koji je odbijen, jer je doktor napisao na latinskom da sam sama zatražila uput i da mi ga stoga komisija ne odobri, strašno. Kasnije se pravdao da ga daju samo slučajevima sa teškim posledicama. Toliko o tome da se treba javiti lekaru na vreme.
    Šta je Vaše mišljenje, da li je moždani udar u pitanju? Da li je moguće, sem magnetnom rezonancom, da se to utvrdi na neki drugi način?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovana,
      po Vašem opisu najviše odgovara migrenoznim glavoboljama. Medjutim, u stanjima depresije su isto moguće glavobolje. Ja Vam preporučujem da uradite magnetnu rezonancu (može i CT mozga ali ne vidi sve promene). Nije slog po opisu drugih simptoma jer je prolazan gubitak vida ali bez daljeg da treba nastaviti ispitivanja. Javite se sa nalazom. S tim što treba da uradite i rentgen vratne kičme, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Do tada preporučujem terapiju tbl.Tanakan 3x1, tbl.Mg 150 2x1, tbl.Cardiopirin 100 1x1 uz postojeću terapiju.
      Pozdrav

  1. Imam 33 god. Imam probleme s bolovima u vratu i kičmi. MR vratnog dela kičme C4-C5 registruje dorzalno anuralno bubrenje četvrtog diskusa C5-C6 registruje dorzomedialna protruzija četvrtog diskusa sa infitracijom epiduralnog prostora. MR-LS u delu kičmenog stuba u nivou L5-S1 dorzo medialna profuzija četvrtog diskusa. EMG nalaz govori za diskus herniju L5-S1. Imam užasne bolove, najviše u toku sedenja. Bez obzira na fizikalne terapije injekcije i lekove, čak imam osećaj da gubim kontrolu u nogama.
    Kakav je Vaš stav u vezi mog slučaja?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      imate "bogat" nalaz. Niste mi do kraja napisali nalaz EMNG - da li ima denervacija? To i mogućnost da vam terapija i rehabilitacija ne pomažu moglo bi odluku usmeriti ka operaciji. Znači napišite mi kompletan nalaz EMNG i javite se neurohirurgu pa se javite da popričamo šta dalje. Do tada predlažem terapiju tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1, drag.Beviples 3x1 i uzdržavanje od fizičkih naprezanja (dizanje tereta, savijanje...).
      Pozdrav

  1. Pozdrav,
    imam 38 godina imam probleme sa lumbalnim dijelom kičme i sa vratnim dijelom. Vi ste mi rekli da su moji simptomi okoštavanje kičme, pošto živim u Americi, ameri to nisu znali, pa sam se javila našem doktoru kiroprakticaru ovdje u Americi radio mi je snimak lumbalnog dijela kičme i vratne i rekao mi da se svih pet pršjlenova pomeraju u jednu stranu, a u vratnoj malo se krivi, radio mi je fizikalne terapije sa rukama oko tri mjeseca, ali to ne pomaže, vraćaju se bolovi. Prestala sam sa radom, najveći mi je problem napad na glavu, kao pijana hodam, u stvari moram odmah leći i zažmuriti imam opterećenje u očima i glavi i trne mi sve do usta, pa mi je teže govoriti, ako hodam sve je gore, napad je jači, kao nesvjestica koja me napada i remeti centar za ravnotežu.
    Šta da radim?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      najbolje bi bilo da uradite MR vratne i lumbosakralne kičme gde ce se precizno videti o čemu se radi a potom i odrediti adekvatna terapija (kod discus hernia tezeg stepena i operacija) ali i dopler krvnih sudova vrata gde bi se videla cirkulacija u vratnim krvnim sudovima. Rentgensko snimanje samo naslućuje promene koje postoje. Do tada vam preporučujem tbl.Cavinton 5mg 3x1 (vinpocetin hemijsko ime) za vrtoglavice, a tbl.Movalis 15mg 2x1 i tbl.Mydocalm 3x1 za tegobe sa vratnom i slabinskom kičmom. Samo fizikalna terapija bez lekova ne daje rezultate. Javite mi nalaze.
      Pozdrav

Prikazano 3416-3420 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460