Imam 33 god. Imam probleme s bolovima u vratu i kičmi. MR vratnog dela kičme C4-C5 registruje dorzalno anuralno bubrenje četvrtog diskusa C5-C6 registruje dorzomedialna protruzija četvrtog diskusa sa infitracijom epiduralnog prostora. MR-LS u delu kičmenog stuba u nivou L5-S1 dorzo medialna profuzija četvrtog diskusa. EMG nalaz govori za diskus herniju L5-S1. Imam užasne bolove, najviše u toku sedenja. Bez obzira na fizikalne terapije injekcije i lekove, čak imam osećaj da gubim kontrolu u nogama.
    Kakav je Vaš stav u vezi mog slučaja?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      imate "bogat" nalaz. Niste mi do kraja napisali nalaz EMNG - da li ima denervacija? To i mogućnost da vam terapija i rehabilitacija ne pomažu moglo bi odluku usmeriti ka operaciji. Znači napišite mi kompletan nalaz EMNG i javite se neurohirurgu pa se javite da popričamo šta dalje. Do tada predlažem terapiju tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1, drag.Beviples 3x1 i uzdržavanje od fizičkih naprezanja (dizanje tereta, savijanje...).