Pozdrav,
    imam 38 godina imam probleme sa lumbalnim dijelom kičme i sa vratnim dijelom. Vi ste mi rekli da su moji simptomi okoštavanje kičme, pošto živim u Americi, ameri to nisu znali, pa sam se javila našem doktoru kiroprakticaru ovdje u Americi radio mi je snimak lumbalnog dijela kičme i vratne i rekao mi da se svih pet pršjlenova pomeraju u jednu stranu, a u vratnoj malo se krivi, radio mi je fizikalne terapije sa rukama oko tri mjeseca, ali to ne pomaže, vraćaju se bolovi. Prestala sam sa radom, najveći mi je problem napad na glavu, kao pijana hodam, u stvari moram odmah leći i zažmuriti imam opterećenje u očima i glavi i trne mi sve do usta, pa mi je teže govoriti, ako hodam sve je gore, napad je jači, kao nesvjestica koja me napada i remeti centar za ravnotežu.
    Šta da radim?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      najbolje bi bilo da uradite MR vratne i lumbosakralne kičme gde ce se precizno videti o čemu se radi a potom i odrediti adekvatna terapija (kod discus hernia tezeg stepena i operacija) ali i dopler krvnih sudova vrata gde bi se videla cirkulacija u vratnim krvnim sudovima. Rentgensko snimanje samo naslućuje promene koje postoje. Do tada vam preporučujem tbl.Cavinton 5mg 3x1 (vinpocetin hemijsko ime) za vrtoglavice, a tbl.Movalis 15mg 2x1 i tbl.Mydocalm 3x1 za tegobe sa vratnom i slabinskom kičmom. Samo fizikalna terapija bez lekova ne daje rezultate. Javite mi nalaze.