Poštovani,
    Kako izlečiti bol pri dnu leđa? Svi mi kažu da je uklješten živac, a bol je nastupio nakon naglog uspravljanja. Nalazim se na početku trudnoće.
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Poštovana,
      prvo se mora dijagnostikovati sam razlog bola za koji sada znamo, ali ne znamo u kojoj meri je sužen medjupršljenski prostor. Pošto ste u trudnoći jedino što možete uraditi, a da bude bezbedno za plod, je magnetna rezonanca lumbosakralne kičme. Što se tiće terapije to je problem, ne mogu Vam mnogo lekova predložiti, jedino Febricet tablete koje Vam neće mnogo pomoći. Moguće da će se tegobe potencirati sa povećanjem težine i zbog položaja koji vuče put napred. Uradite MR i vodite računa da ne bude naglih pokreta, bez dizanja tereta, spavajte na što tvrdjem krevetu, nemojte da se znoj suši na Vama. Javite nalaz. Pozdrav

Komentari na pitanje: #18129

    • Drazan Ivanovic 18. 01. 2011.

      Bolela su me ledja u donjem delu pa mi je krenuo bol niz levu nogu. Sada mi trne noga i boli me, ledja manje. Sta da radim?