Ćao!
Našli su mi ranicu na grliću materice i dali mi da koristim Macmiror complex 500. Koliko je ozbiljna ta ranica i jer da imam odnose dok traje lečenje?
Hvala!
Poštovani,
Molim Vas odgovor
1. Možete li prokomentarisati rezultat ca 125= 59 (ref <35), sediment. = 20
2. Da li ca 125 može biti ovoliko povećan zbog
hronične ili akutne upale jajnika? Imam 29 god, nisam rađala.
Hvala
Poštovana,
Niste nam poslali ultrazvučni nalaz, ali i
inflamatorni proces može biti uzrok povišenih vrednosti ca -125, te se javite Vašem ginekologu da Vam ordinira
antibiotsku terapiju/longaceph a 2 gr 19 dana/te eventualno još jedan antibiotik posle toga, a potom ponovite ca 125.
Pozdrav.
Poštovani!
Suprug i ja pokušavamo već 4 god da
ostvarimo trudnoću. Za sve to vreme uradili smo sve intervencije od briseva, hormona, hsg, celioskopija, histeroskopija, asa, imunoloskih faktora koji se rade kod nas, kariotipizacije. Ja imam
multiple sclerosis ali nosim se sa tim već 13 god, inače meni je 33 a suprug ima 35 god. Ja sam primala Rebif 3 god. I kada smo odlučili decu prestala sam i već ga ne primam 4 god. Pošto ja imam samo jedan jajnik (drugog nema nije odstranjen) i on funkcioniše dobro ali je jajovod pre dve god na HSG otežano propustio kontrast, mi smo se iz straha od vanmaterične i skoro neprohodnog jajovoda odlučili za vantelesnu. Do sada smo uradili 4 bezuspešne vantelesne, pri čemu sam zadnje dve i pored negativne bete drugi dan po dobijanju menstruacije posle jakog bola izbacila? Ne mogu drugačije nego slikom da Vam objasnim, pa bih volela Vaše mišljenje šta se to desi. Ujedno razmišljam o
testovima na nk ćelije, gde to imamo da uradimo. Svi ostali nalazi su u redu, jedino je kod supruga otkrivena
listerija prilikom svih tih testova, dobio je određene doze antibiotika, ali mi nismo sigurni da li i to ima neki uticaj na neuspele ishode VTO-a.
Hvala
Poštovana, Listerioya može biti
uzrok spontanih pobačaja i misseda. S obzirom na 4 neuspele trudnoće moja Vam je preporuka da uradite
genetsko ispitivanje Vas i Vašeg supruga.
Pozdrav.
Poštovani,
Nisam se lepo izrazila, da li postoji mogućnost da se zatrudni ako posle prvog seksualnog odnosa nastupi
još jedan odnos, bez zaštite, da li
u penisu ostane sperme koja može da dovede do trudnoće?
Hvala unapred.
Poštovana,
Naravno! Pogotovu ukoliko partner nije obavio nikakvu toaletu, urinirao i sl. U semenim kanalima zaostaje
određena količina sperme, koja, ukoliko nastupi naredni seksualni odnos, svakom kontrakcijom, stezanjem i popuštanjem penisa može
istisnuti tu količinu sperme u vaginu.
Pozdrav.
Poštovani,
Vaše pitanje je prilično kompleksno, te bih Vam ja postavio kontra pitanje. Kako znate kada su Vam neplodni dani?? Metoda
planiranja porodice plodnim i neplodnim danima je od strane svetske zdravstvene organizacije napuštena, jer se pokazala prilično nepouzdanom. Uz
praćenje rasta folikula, njegovog prskanja i izbacivanja jajne ćelije Vam je laka i potpuno sigurna metoda da bi ste ustanovili kada su Vam plodni dani u tom ciklusu koji pratite. Ali čak i na taj način određivanje tačnog dana ovulacije, Vam ne garantuje da će i u narednom ciklusu baš tog dana ciklusa da se desi ovulacija. Drugim rečima, ne možete ostati trudni u periodu kada su Vam "neplodni dani", ali vi ne možete sa sigurnošću znati kada je to.
Pozdrav.
Našli su mi ranicu na grliću materice i dali mi da koristim Macmiror complex 500. Koliko je ozbiljna ta ranica i jer da imam odnose dok traje lečenje?
Hvala!
Da li su vam uzeli papa bris i uradili kolposkopiju,. Odnose možete imati po završetku terapije,.
Pozdrav
Molim Vas odgovor 1. Možete li prokomentarisati rezultat ca 125= 59 (ref <35), sediment. = 20 2. Da li ca 125 može biti ovoliko povećan zbog hronične ili akutne upale jajnika? Imam 29 god, nisam rađala.
Hvala
Niste nam poslali ultrazvučni nalaz, ali i inflamatorni proces može biti uzrok povišenih vrednosti ca -125, te se javite Vašem ginekologu da Vam ordinira antibiotsku terapiju/longaceph a 2 gr 19 dana/te eventualno još jedan antibiotik posle toga, a potom ponovite ca 125.
Pozdrav.
Suprug i ja pokušavamo već 4 god da ostvarimo trudnoću. Za sve to vreme uradili smo sve intervencije od briseva, hormona, hsg, celioskopija, histeroskopija, asa, imunoloskih faktora koji se rade kod nas, kariotipizacije. Ja imam multiple sclerosis ali nosim se sa tim već 13 god, inače meni je 33 a suprug ima 35 god. Ja sam primala Rebif 3 god. I kada smo odlučili decu prestala sam i već ga ne primam 4 god. Pošto ja imam samo jedan jajnik (drugog nema nije odstranjen) i on funkcioniše dobro ali je jajovod pre dve god na HSG otežano propustio kontrast, mi smo se iz straha od vanmaterične i skoro neprohodnog jajovoda odlučili za vantelesnu. Do sada smo uradili 4 bezuspešne vantelesne, pri čemu sam zadnje dve i pored negativne bete drugi dan po dobijanju menstruacije posle jakog bola izbacila? Ne mogu drugačije nego slikom da Vam objasnim, pa bih volela Vaše mišljenje šta se to desi. Ujedno razmišljam o testovima na nk ćelije, gde to imamo da uradimo. Svi ostali nalazi su u redu, jedino je kod supruga otkrivena listerija prilikom svih tih testova, dobio je određene doze antibiotika, ali mi nismo sigurni da li i to ima neki uticaj na neuspele ishode VTO-a.
Hvala
Listerioya može biti uzrok spontanih pobačaja i misseda. S obzirom na 4 neuspele trudnoće moja Vam je preporuka da uradite genetsko ispitivanje Vas i Vašeg supruga.
Pozdrav.
Nisam se lepo izrazila, da li postoji mogućnost da se zatrudni ako posle prvog seksualnog odnosa nastupi još jedan odnos, bez zaštite, da li u penisu ostane sperme koja može da dovede do trudnoće?
Hvala unapred.
Naravno! Pogotovu ukoliko partner nije obavio nikakvu toaletu, urinirao i sl. U semenim kanalima zaostaje određena količina sperme, koja, ukoliko nastupi naredni seksualni odnos, svakom kontrakcijom, stezanjem i popuštanjem penisa može istisnuti tu količinu sperme u vaginu.
Pozdrav.
Dal je moguće da žena zatrudni tokom neplodnih dana?
Hvala unapred.
Vaše pitanje je prilično kompleksno, te bih Vam ja postavio kontra pitanje. Kako znate kada su Vam neplodni dani?? Metoda planiranja porodice plodnim i neplodnim danima je od strane svetske zdravstvene organizacije napuštena, jer se pokazala prilično nepouzdanom. Uz praćenje rasta folikula, njegovog prskanja i izbacivanja jajne ćelije Vam je laka i potpuno sigurna metoda da bi ste ustanovili kada su Vam plodni dani u tom ciklusu koji pratite. Ali čak i na taj način određivanje tačnog dana ovulacije, Vam ne garantuje da će i u narednom ciklusu baš tog dana ciklusa da se desi ovulacija. Drugim rečima, ne možete ostati trudni u periodu kada su Vam "neplodni dani", ali vi ne možete sa sigurnošću znati kada je to.
Pozdrav.
Prikazano 13756-13760 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke