Poštovani!
    Suprug i ja pokušavamo već 4 god da ostvarimo trudnoću. Za sve to vreme uradili smo sve intervencije od briseva, hormona, hsg, celioskopija, histeroskopija, asa, imunoloskih faktora koji se rade kod nas, kariotipizacije. Ja imam multiple sclerosis ali nosim se sa tim već 13 god, inače meni je 33 a suprug ima 35 god. Ja sam primala Rebif 3 god. I kada smo odlučili decu prestala sam i već ga ne primam 4 god. Pošto ja imam samo jedan jajnik (drugog nema nije odstranjen) i on funkcioniše dobro ali je jajovod pre dve god na HSG otežano propustio kontrast, mi smo se iz straha od vanmaterične i skoro neprohodnog jajovoda odlučili za vantelesnu. Do sada smo uradili 4 bezuspešne vantelesne, pri čemu sam zadnje dve i pored negativne bete drugi dan po dobijanju menstruacije posle jakog bola izbacila? Ne mogu drugačije nego slikom da Vam objasnim, pa bih volela Vaše mišljenje šta se to desi. Ujedno razmišljam o testovima na nk ćelije, gde to imamo da uradimo. Svi ostali nalazi su u redu, jedino je kod supruga otkrivena listerija prilikom svih tih testova, dobio je određene doze antibiotika, ali mi nismo sigurni da li i to ima neki uticaj na neuspele ishode VTO-a.
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Listerioya može biti uzrok spontanih pobačaja i misseda. S obzirom na 4 neuspele trudnoće moja Vam je preporuka da uradite genetsko ispitivanje Vas i Vašeg supruga.
      Pozdrav.