Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Poštovani,
    molim vas da mi odgovorite na jedno pitanje. Spavala sam sa dečkom pre mesec dana, dva dana pre nego što treba da dobijem menstruaciju pojavila mi se kod vagine jedna izraslina. Veličine oko 3 cm i jako boli. Šta bi to moglo biti? Molim vas da mi odgovorite što pre jako sam zabrinuta.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno cista glandule bartolini, javite se vašem ginekologu, nije opasno.
      Pozdrav

  1. Poštovani dr,
    u 29. sam nedelji trudnoće (29+4), i od kraja petog meseca otprilike imam povremena bezbolna stezanja materice. Nekada mi se stegne samo donji deo trbuha, a nekada mi se ispupči samo desna polovina, kao da cela beba ode u jednu stranu i to bude baš tvrdo (da li je i to kontrakcija?). Međutim, to je sada postalo učestalije, nekada samo par puta na dan, a nekada i čini mi se preko 15 puta na dan, i uglavnom mi se ispupči desna polovina trbuha. To nije bolno, traje 15-ak sekundi. Idem na redovne uz preglede (1 mesečno) i do sada nisam dobila nikakvu terapiju. Da li ta stezanja mogu biti opasna za bebu, i da li ona pati kada se to desi? Da li to može dovesti do širenja grlića?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovani,
      To su verovatno povremene kontrakcije koje opisujete,. Bebi ne mogu da štete ali mogu dovesti do prevremenog porodjaja,. Preporuka je daq vaginalnom sondom vaš ginekolog izmeri dužinu grlića materice odnosno cerviksa i da vidi da li je unutrašnje ušće otvoreno ili ne i da se odlući za terapiju tokoliticima tj lekovima koji sprečavaju kontrakcije materice.
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    u septembru idem na letovanje ali mi se sa početkom odmora poklapa i menstrualni ciklus. Htela sam da vas pitam koje biste tablete preporučili za odlaganje krvarenja i da li uopšte preporučujete njihovo uzimanje?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Preporučujem ukoliko ne postoji neka kontraindikacija za uzimanje hormonalnih tabletaq,.
      Pozdrav

  1. Postovani, imam redovne cikluse na 29-30 dana. Imala sam juce nezasticen odnos sa deckom, odn. Na 19. Dan od pocetka ciklusa. On nije ejakulirao u mene. Da li je potrebno da umem postinor tablete?

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
  1. Kolika je sigurnost bez zaštite ako je dečko siguran da neće da svrši u mene i da bi zatrudnela da li i ja moram da svršim da bi ostala trudna? Ili je dovoljno da samo dečko svrši?

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Dovoljno je da dečko svrši,. Vi možete ostati trudni i bez dečkovog svršavanja jer u toku celog odnosa izlazi semena tečnost koja sadrži spermatozoide.
      Pozdrav

Prikazano 13751-13755 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460