Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96176)

  1. 11. 08, mi je uradjena prva kiretaza usled spontanog pobacaja, 19. 08 druga, jer prethodna nije uradjena kako treba. 3 nedelje sam bila na antibioticima, a sada jos uvek nemam menstruaciju. Zabrinuta sam jer su predmenstrualni grcevi prisutni unazad neko vreme. Da li imam razloga za brigu, s obzirom da je neki period od oko 6 nedelja iza mene? I kakve komplikacije su moguce? Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Trebali ste već dobiti menses, obično nastaje od 30 do 45 dana nakon ab,. Moja vam je preporuka da odete na ultrazvučni pregled da bi se videlo zbog čega dolazi do izostanka mensesa tako dugo,.
      Pozdrav

  1. Postovani doktore todorovicu, imam 28 god a pre dve god javila sam se lekaru zbog bola u grudima, tom prilikom dijagnoza je bila fibrocisticne displazije bez tumoroznih promena, sto je potvrdjeno i na ultrazvuku. Medjutim, na kontroli posle tri meseca (kod drugog lekara) samo na osnovu pregleda receno mi je da je u pitanju tumor. Samoinicijativno otisla sam na konzilijum gde je potvrdjena prva dijagnoza. Zabrinuta sam i ne znam kome da verujem a planiram i prosirenje porodice. Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
  1. Postovani, imam 37god. U braku sam dve godine. Pre dva meseca vaginalni bris je pokazao vi grupu, sto je sanirano. Poslednja menstruacija je bila 13. 09. , da bi se 31. 09. Pojavila opet ali tamnije boje na pocetku i sa slabim krvarenjem. Inace razmak izmedju menstruacija je od 24 do 26 dana. Molola bih vas da mi objasnite sta bi to moglo biti, kao i da me uputite koje bi preglede trebala obaviti u cilju zeljene trudnoce?

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To 31. 9 je verovatno bilo ovuulatorno krvavljenje,. Moja vam je ptreporuka da suprug prvo uradi spermogram a zatim sa tim nalaziom da oboje odete kod ginekologa na kopnsultacuiju,.
      Pozdrav

  1. Imam 39 godina. U zadnjih godinu dana menstruacije su pocele da mi izostaju. Uz tablete orgametril koje sam pila od 15 dana ciklusa su nastajale. Poslednaj 3 meseca ni uz primenu orgametrila i 3 injekcije estradiol nisam dobila menstruaciju. Doktor mi savetuje da ispijem orgametril jos 5 dana po 2 tablete i ukoliko ne dobijem da uradim kiretazu i histopatoloski nalaz. Na ultrazvuku su primecena 2 mala mioma. Nisam radila hormonske testove. Sta moze biti uzrok ovakvim izostajanjima menstruacije.

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Mo\e se raditi o prevremenoj premenopauyi, ili ste imali neki, stersa, promenu klime ili bolesno stanje, mojaq vam je preporuka da uymete iy krvi nalay folikuliostimulirajučeg hormona /fsh/ i po njegovim vrednostima će te videti da li ste u premenopauzi ili se radi o nekom bezazlenom poremećaju hormona,.
      Pozdrav

  1. Molim vas, mozete li da mi pojasnite nalaz dojke su intermedijarne strukture acr2. Razidualn gl. Parenhin ocuvan delom centralno i u gsk, nodularno izmenjen. U desnoj dojci na mlo snimku centralno izdvaja se fokalna zona pojacane kondenzacije gl. Tkiva vel. Do 3cm koja se na cc snimku razvlaci i ne formira susp. Tu senku dif, dg najpre odgovara displaznoj zoni. Zone susp. Grupisanih mikrokalcifikacija se ne diferenciraju. Hvala unpred!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Moja vam je preporuka da uradite ca 15-3 antigen,. Iz krvi koji če pokazati dali je opisana promena dobročudna ili ne,.
      Pozdrav

Prikazano 12896-12900 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460