Molim vas, mozete li da mi pojasnite nalaz dojke su intermedijarne strukture acr2. Razidualn gl. Parenhin ocuvan delom centralno i u gsk, nodularno izmenjen. U desnoj dojci na mlo snimku centralno izdvaja se fokalna zona pojacane kondenzacije gl. Tkiva vel. Do 3cm koja se na cc snimku razvlaci i ne formira susp. Tu senku dif, dg najpre odgovara displaznoj zoni. Zone susp. Grupisanih mikrokalcifikacija se ne diferenciraju. Hvala unpred!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #43049

    • Molim vas, da li mozete da mi pojasnite nalaz.. Na spoju GLK i GMK desne dojke kondenzacija tkiva veličine do 2cm. Da li je to neka benigna promena? Hvala unapred