Imam 39 godina. U zadnjih godinu dana menstruacije su pocele da mi izostaju. Uz tablete orgametril koje sam pila od 15 dana ciklusa su nastajale. Poslednaj 3 meseca ni uz primenu orgametrila i 3 injekcije estradiol nisam dobila menstruaciju. Doktor mi savetuje da ispijem orgametril jos 5 dana po 2 tablete i ukoliko ne dobijem da uradim kiretazu i histopatoloski nalaz. Na ultrazvuku su primecena 2 mala mioma. Nisam radila hormonske testove. Sta moze biti uzrok ovakvim izostajanjima menstruacije.

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Mo\e se raditi o prevremenoj premenopauyi, ili ste imali neki, stersa, promenu klime ili bolesno stanje, mojaq vam je preporuka da uymete iy krvi nalay folikuliostimulirajučeg hormona /fsh/ i po njegovim vrednostima će te videti da li ste u premenopauzi ili se radi o nekom bezazlenom poremećaju hormona,.