Postovani: zivim u italiji utvrdili su mi da imam tumor pored materice ja sam zabrinuta jer imam i drugih problema od 2005 godine. Od porojaja imam bolne menstuacije, jake bolove u ledjima u predelu bubrega sa desne strane kao da su jaci radila sam ultra zvuk vidi se da mi je materica okrenuta u pomerena u desnu stranu, jun, juli, avgust nisam imala ciklus, mislila sam da sam u drugom stanju medjutim nisam ali problem je zato sto ja nisam posle porodjaja koristila ni anti bebi pilule ni zastitu nista a nisam ni imala trudnocu! Postoji li mogucnost da mi porodjaj nije dobro uradjen i molila bih vas ako mozete da mi date savet sta da uradim dalje koje preglede jer ovde moras traziti sam uput da bih isao na ultrazvuk. . . Itd
Poštovana, Opisani tumor može biti dobročudni subserozni miom, dakle miomatozni čvor na peteljci ali može biti i tumor jajnika, moja vam je preporuka da u laboratoriji uradite antigen ca 125, i da se uradi privatno jedan kvalitetan ultrazvučni pregled vaginalnom sondom kojim se može izdiferencirati da li promena pripada materici, jajniku ili nekom drugom organu male karlice,. Pozdrav
Postovani, imam 27 godina. Poslednjih nekoliko godina imam stalno prisutnu iii grupu vaginalnog sekreta (ponekad i vi pride) . Ginekolog mi stalno prepisuje vaginalete (svakakve sam koristila, trenutna terapija mi je orvagil i povidon jod) , ali problem je uvek tu. Nije me ni jednom uputila na neku detaljniju analizu. Koje bi trebalo da uradim? Da li to moze da izazove neke posledice (tipa sterilitet) ? A papa test je uvek ii, poslednji put sa znacima inflamacije. Sta to znaci? Kolposkopski nalaz: zone transformacije otvorenog tipa??? Hvala unapred
Postovani, mozeteli mi preporuciti neke pilule za kontracepciju?? I da li smem da ih koristim s obzirom da mi je prvi put bilo protrebno godinu i po dana da ostanem u drugom stanju, da li bi mi pilule jos vise otezele sledecu trudnocu i koliko ranije trebam da prestanem da ih koristim kada se odlucim za drugu trudnocu.
Poštovana, Da bi počeli koristiti pilule treba da uradite papa bris, ginekološki pregled, pregled dojki, jetrene pretrage i faktore koagulacije pa da vam tek tada vaš ginekolog prepiše kontraceptivne pilule,. Ovako nažalost se nikad ne preporučuje zbog mogućih komplikacija i kon traindikacija za pilule,. Pozdrav
Imala sam nezasticeni odnos 6tog dana u ciklusu, al decko nije svrsio u mene nego se trgnuo 5-10 minuta i onda je svrsio masturbiranjem. Mene ciklusi traje 28-32 dana al nikad manje od 28. Daj je moguce da sam trudna. Znam da je moja greska i u buduce cu koristit zastitu, al me ubija neizvesnost. Sta vi mislite? Unapred hvala
Poštovana, Uvek u toku odnosa izlazi semena tečnost u kojoj se nalazi i po koji aspermatozoid, tako da može das svrši i u potoku a da vi ostanete trudni /reči jednog mog profesora/ Pozdrav
Opisani tumor može biti dobročudni subserozni miom, dakle miomatozni čvor na peteljci ali može biti i tumor jajnika, moja vam je preporuka da u laboratoriji uradite antigen ca 125, i da se uradi privatno jedan kvalitetan ultrazvučni pregled vaginalnom sondom kojim se može izdiferencirati da li promena pripada materici, jajniku ili nekom drugom organu male karlice,.
Pozdrav
Ne.
Pozdrav
Uradite i cervikalni bris, bris na hlasmidiju, mikoplazmu i ureaplazmu jer se pod tom grupom mogu skrivati ii opisane bakterije,.
Pozdrav
Da bi počeli koristiti pilule treba da uradite papa bris, ginekološki pregled, pregled dojki, jetrene pretrage i faktore koagulacije pa da vam tek tada vaš ginekolog prepiše kontraceptivne pilule,. Ovako nažalost se nikad ne preporučuje zbog mogućih komplikacija i kon traindikacija za pilule,.
Pozdrav
Uvek u toku odnosa izlazi semena tečnost u kojoj se nalazi i po koji aspermatozoid, tako da može das svrši i u potoku a da vi ostanete trudni /reči jednog mog profesora/
Pozdrav
Prikazano 12876-12880 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke