Postovani od proslog meseca pijem pilule za kontracepciju novynette, i danas sam popila zadnju iz ove kutije, al od kad sam pocela da pijem, od prvog dana menstruacije, ta menstruacija mi je bila produzena 2-3 dana, dal je to normalno? I povremeno mi se javi neki braonkast iscedak, al ponekad. . . Sta je to? Mislim da li tako treba da bude? I jel nije nista strasno? Unapred hvala!!
Poštovana, To se uvek može desiti kod niskodozažnih tabletica i obično nestane nakon dva ili tri meseca uzimanja dok se organizam prilagodi na datu dozui hormona,. Nastavite terapiju Pozdrav
Postovani, vec 3 godine imam oskudno vaginalno krvarenje, koje se javljana svakih 27 dana. Pri redovnim kontrolama, i papa brisevima i na ultrazvuku, sve je bilo u redu. Medjutim, na svoju ruku sam otisla na vaginalnu sondu i nasli su minesto nalik hematometri. Zabrinuta sam jako. Radice mi kiretazu. Ima li mesta panici. . . Unapred hvala. . .
Poštovana, Hematometra je patološko stanje kod kojeg krv iz materice ne može da izadje iz materice najčešće kao posledica nekih promena na grliću materice, da li je to bio dobar pretraživač, možda da ponovite ultrazvučni prtegled u nekoj boljoj ordibnaciji vaginalnom sondom,. Ako je nalaz isti tada uradite intervenciju,. Pre mi to lići na polip endometrija,. Pozdrav
Postovani, imam 31 god i dete od 6 god. Prosle godine imala sam spontani u 3 mesecu, bez ikakvih komplikacija. Mesecni ciklus mi je normalan. Alergiju na ambroziju imam od prvog porodjaja, pre 6 god. Relatino sam se dobro nosila sa alergijom koristeci lektranal, kao pomocno sredstvo i ponekad lentostamin u sezoni cvetanja ambrozije. Osim pospanosti, od lentostamina, nisam imala drugih sporednih efekata. Na testiranju kod alergologa, savetovano mi je da prestanem da koristim lentostamin, kao zastareo lek, a da pocnem sa xzizal-om. Pomenuti xzizal u sebi ima i laktozu i od tada ja imam bolove u obe dojke i ispod pazuha. Palpacijom pazusnih jama nisam nista nasla. Dojke su tvrde kao kod upale za vreme laktacije. Javila sam se alergologu koji je promenio lek i sada koristim aerius, takodje u sebi sadrzi laktozu. Sada me boli samo desna dojka, i boli me cela desna ruka. Dijagnoza alergologa je: rhinitis vasomotoria et rinitis allergica j30. Dermatitis contracta allergica l23 asthma bronchiale j45. Znacajna kozna preosetljivost na sve alergene iz palete polena. Zelela bih da ponovo zatrudnim. Da li je potrebno menjati lekove, vratiti se na staru terapiju, koliko dugo je potrebno pauzirati da bi se organizam ocistio od lekova da bih zatrudnela, da li smem da pijem i koje lekove za alergiju u trudnoci? Da li treba da tempiram trudnocu u odredjeno doba godine, zbog alergena? Unapred zahvalna
Postovani, imam27god. Dg: sypco sa insulinskom rezistencijom infertilitas i, amenorrhoea sec. Imam 5kg viska, nista strasno, mada se trudim i ishranom i vezbama, ali ovo je najbolje sto mogu, nisam maljava i nemam preterano bubuljica, umereno. Dugo sam pila kontracepciju i imala redovne menstruacije, ali zadnjih godinu dana pokusavam da zatrudnim pa sam prestala da pijem. Nisam imala ni jednu mestruaciju ove godine sve do septembra kad mi je prepisan gluformin 2x1000 koji sam jako tesko podnosila. Dobila sam jednu menstruaciju. Smanjili smo na 1x1000 i od tada menstruacije opet nema. Nasla sam mu zamenu glucophage. Radila sam hormone i cb, klamidiju, mikoplazmu, ureoplazmi, ogtt,. . Sve je ok. Treba da radim hsg, ali kako kad se to radi nakon mnstruacije koju ja nikako da dobijem? Nakon toga pracenje ovulacije koju ja verovatno nemam. Imate li neki savet? Da idem na vto?
Poštovana, Hzsg se može uradiiti i kada nemate menstruaciju uz prethodni ultrazvučni pregled i merenje debljine endometrija,. Preporuka je da uradite i fsh iz krvi i da se konsultujete sa endokrinologom,. Sam metformin se ne daje kod policističnih jajnika, obično ide u kombinaciji sa hormonalnom terapijom,. Pozdrav
To se uvek može desiti kod niskodozažnih tabletica i obično nestane nakon dva ili tri meseca uzimanja dok se organizam prilagodi na datu dozui hormona,. Nastavite terapiju
Pozdrav
Hematometra je patološko stanje kod kojeg krv iz materice ne može da izadje iz materice najčešće kao posledica nekih promena na grliću materice, da li je to bio dobar pretraživač, možda da ponovite ultrazvučni prtegled u nekoj boljoj ordibnaciji vaginalnom sondom,. Ako je nalaz isti tada uradite intervenciju,. Pre mi to lići na polip endometrija,.
Pozdrav
Teško, ali se posle porodjaja veoma lako može ostati trudna, uradite ultrazvučni pregled,.
Pozdrav
Lepo ste sami rekli, ostanite odmah trudni kada nema alergena,. Dakle sada,. U trudnoći se smeju koristiti lekovi protiv alergije,.
Pozdrav
Hzsg se može uradiiti i kada nemate menstruaciju uz prethodni ultrazvučni pregled i merenje debljine endometrija,. Preporuka je da uradite i fsh iz krvi i da se konsultujete sa endokrinologom,. Sam metformin se ne daje kod policističnih jajnika, obično ide u kombinaciji sa hormonalnom terapijom,.
Pozdrav
Prikazano 12871-12875 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke