Postovani, vec 3 godine imam oskudno vaginalno krvarenje, koje se javljana svakih 27 dana. Pri redovnim kontrolama, i papa brisevima i na ultrazvuku, sve je bilo u redu. Medjutim, na svoju ruku sam otisla na vaginalnu sondu i nasli su minesto nalik hematometri. Zabrinuta sam jako. Radice mi kiretazu. Ima li mesta panici. . . Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Hematometra je patološko stanje kod kojeg krv iz materice ne može da izadje iz materice najčešće kao posledica nekih promena na grliću materice, da li je to bio dobar pretraživač, možda da ponovite ultrazvučni prtegled u nekoj boljoj ordibnaciji vaginalnom sondom,. Ako je nalaz isti tada uradite intervenciju,. Pre mi to lići na polip endometrija,.