Postovani, mozeteli mi preporuciti neke pilule za kontracepciju?? I da li smem da ih koristim s obzirom da mi je prvi put bilo protrebno godinu i po dana da ostanem u drugom stanju, da li bi mi pilule jos vise otezele sledecu trudnocu i koliko ranije trebam da prestanem da ih koristim kada se odlucim za drugu trudnocu.

    Odgovoreno: 09. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Da bi počeli koristiti pilule treba da uradite papa bris, ginekološki pregled, pregled dojki, jetrene pretrage i faktore koagulacije pa da vam tek tada vaš ginekolog prepiše kontraceptivne pilule,. Ovako nažalost se nikad ne preporučuje zbog mogućih komplikacija i kon traindikacija za pilule,.