Postovani: zivim u italiji utvrdili su mi da imam tumor pored materice ja sam zabrinuta jer imam i drugih problema od 2005 godine. Od porojaja imam bolne menstuacije, jake bolove u ledjima u predelu bubrega sa desne strane kao da su jaci radila sam ultra zvuk vidi se da mi je materica okrenuta u pomerena u desnu stranu, jun, juli, avgust nisam imala ciklus, mislila sam da sam u drugom stanju medjutim nisam ali problem je zato sto ja nisam posle porodjaja koristila ni anti bebi pilule ni zastitu nista a nisam ni imala trudnocu! Postoji li mogucnost da mi porodjaj nije dobro uradjen i molila bih vas ako mozete da mi date savet sta da uradim dalje koje preglede jer ovde moras traziti sam uput da bih isao na ultrazvuk. . . Itd

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Opisani tumor može biti dobročudni subserozni miom, dakle miomatozni čvor na peteljci ali može biti i tumor jajnika, moja vam je preporuka da u laboratoriji uradite antigen ca 125, i da se uradi privatno jedan kvalitetan ultrazvučni pregled vaginalnom sondom kojim se može izdiferencirati da li promena pripada materici, jajniku ili nekom drugom organu male karlice,.