Imam devojčicu od četiri i po godine. Nije imala česte upale uha, tj. svega tri puta i to u zimskom periodu. Da sad kada sam je odvela u institut ustanovili su da mora operacija, tj. cevčice da joj stave. Dete se nije lečilo, nikakve terapije, antibiotike nije pila. Zašto? Da li je operacija jedino rešenje? Da li ima lek za to?
Postojanje sekretornog otitisa koji se leči operacijom trećeg krajnika i stavljanjem cevčice može da bude i bez upala ušiju. Dijagnoza se postavlja na osnovu izgleda bubne opne i timpanometrije (timpanogram - tip b) .
Pre 4 dana sam izvadila donju šesticu. Vađenje je bilo komplikovano zbog velike oštećenosti zuba. Rana me je bolela dva dana. Sada me ne boli, međutim, osećam tup bol u uhu, koji je povezan sa krajnicima. Šta da radim? Da li je moguće da je oštečen sinus?
Donji zubi nemaju ni teoretsku povezanost sa sinusima tako da ne dolazi u obzir mogućnost povrede sinusa. Postoji mogućnost da imate upalu krajnika ili katar eustahijeve tube znači treba vam pregled nadležnog otorinolaringologa.
Zanima me na koji način mogu rešiti problem neprijatnog zadaha u ustima? Kod stomatologa odlazim redovno i svi su mi popravljani osim prednjih vidljivih, imam gotovo nikakav razmak između zuba. Osećam da mi se hrana nakuplja na jeziku pa ujutru takoreći mogu da sa jezika fizički četkicom odstranim mnogo belih naslaga sa jezika. Mislim da se taj neprijatni zadah javlja iz grla, možda neki problem sa jednjakom ili slično. Takođe mi je unutrašnja sluzokoža izgrickana jer to ponekad radim nesvesno.
Potreban Vam je detaljan pregled otorinolaringologa jer je jedno ono što Vi subjektivno doživljate kao problem a drugo je realna procena lekara adekvatne specijalnosti koji će Vam dati odgovorajaući savet.
Da li je moguće da sedimentacija eritrocita bude već deset godina od devijacije nosa? Od tegoba imam samo otežano disanje i stalno prisustvo krvi u nosnoj pregradi, a prisutna mi je 10 godina sedimentacija 50.
Povišena sedimentacija i devijacija nosne pregrade nisu povezani. Sedimentacija je marker zapaljenja (kao i crp, broj leukocita i granulocita koji su pouzdaniji markeri zapaljenja) odnoso povezana je sa nekom upalom u organizmu (zapaljenje bešike - cistitis, upala pluća, sinusa, zglobova, zuba ili nešto slično) .
Ima više načina ali je najbolje posleti na bakteriološku analizu sekret koji se slije iz sinusa u grlo kao ispljuvak koji je ispljunut direktno u sterilnu flašicu. Sve to se uradi pre pranja zuba.
Postojanje sekretornog otitisa koji se leči operacijom trećeg krajnika i stavljanjem cevčice može da bude i bez upala ušiju. Dijagnoza se postavlja na osnovu izgleda bubne opne i timpanometrije (timpanogram - tip b) .
Pozdrav
Donji zubi nemaju ni teoretsku povezanost sa sinusima tako da ne dolazi u obzir mogućnost povrede sinusa. Postoji mogućnost da imate upalu krajnika ili katar eustahijeve tube znači treba vam pregled nadležnog otorinolaringologa.
Pozdrav
Potreban Vam je detaljan pregled otorinolaringologa jer je jedno ono što Vi subjektivno doživljate kao problem a drugo je realna procena lekara adekvatne specijalnosti koji će Vam dati odgovorajaući savet.
Pozdrav
Povišena sedimentacija i devijacija nosne pregrade nisu povezani. Sedimentacija je marker zapaljenja (kao i crp, broj leukocita i granulocita koji su pouzdaniji markeri zapaljenja) odnoso povezana je sa nekom upalom u organizmu (zapaljenje bešike - cistitis, upala pluća, sinusa, zglobova, zuba ili nešto slično) .
Pozdrav
Ima više načina ali je najbolje posleti na bakteriološku analizu sekret koji se slije iz sinusa u grlo kao ispljuvak koji je ispljunut direktno u sterilnu flašicu. Sve to se uradi pre pranja zuba.
Pozdrav
Prikazano 5481-5485 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke