1. Ishrana nakon operacije krajnika

    Pitanje broj: #96798

    Poštovani,

    Moj sin koji ima 5 godina je operisao sva 3 krajnika 22. marta. Operisan je pod opštom anestezijom i taj dan nije hteo da pije ništa, samo par gutljaja vode i ledenog čaja i to na silu. Primio je dve infuzije sa antibiotikom, vitamonom C i Diklofenom. Povratio je jedanput dosta krvi. Tu prvu noć smo ostali u bolnici i spavao je celu noc i čak je disao na nošić, kao da nije operisan. Sledeći dan smo izašli kući. Tražio je da jede. Jeo je puding, čokolino, malo supice sa izmrvljenim knedlama i tražio mi je jabuku koju sam mu izrendala skroz kašasto, a posle su mi rekli da dve nedelje ne sme da jede vože. Jeo je i ispasiranu bananu. Ovako se dobro oseća i pokretan je, ne leži, samo se žali da ga boli grlo kad guta. Molim Vas za komentar i za još neki savet.

    Odgovoreno: 27. 03. 2012.

Komentari na pitanje: #96798

    • Poštovana, zašto dete posle operacije sva tri krajnika i posle 8 dana i dobrog stanja ne sme da jede nijedno voće?