Pitanje je vezano za mog dečka koji ima problema sa hrkanjem. Ima 28 godina i česte glavobolje u predelu sinusa, zapušen nos i kao posledica toga neprestano hrkanje u bilo kom položaju. Snimak sinusa nije pokazao bilo kakve probleme, a lekar je prepisao Dovicin. Dok je pio lekove nje imao glavobolje 15-20 dana, ali hrkanje nije prestajalo. Posle završetka terapije prvobitno stanje se vratilo. Sada koristi Olynth, ali nema nikakvih poboljšanja. Ne konzumira alkohol ni cigarete i niko u porodici nema ovakav problem. Molim Vas za mišljenje, pretpostavljam da nije rešenje da se u nedogled piju antibiotici (koji samo sprečavaju glavobolje). Da li postoji ikakvo rešenje za ovaj problem?
Moja dijagnoza je otoskleroza. Zanima me da li je bolest povezana sa nekim hormonom? Znam da hormoni regulišu sve procese u organizmu i da je gotovo sve povezano sa hormonima ali me konkretno zanima kada je ova bolest u pitanju da li se napredak bolesti može dovesti u vezi sa testosteronom?
Pogoršanje otoskleroze nastaje upadljivo u toku trudnoće znači moguća veza je sa estrogenom i progesteronom. Muškarci takođe obolevaju od otoskleroze ali ređe nego žene.
Imam sina od 5 godina i od oktobra meseca ima problema sa sva 3 krajnika. Jedanput smo ga vodili i na ispiranje ušiju, jer mu upale idu i na uši. Doktorka nam je rekla da je neophodna operacija sva 3 krajnika, jer su oba krajnika skroz propala, a 3. se prakticno mehanički širi, tako da je njemu stalno puno grlo. Nekad su mu pod infekcijom i lečimo antibioticima, pa se to neko vreme sanira, a kad nema infekcije njemu se i dalje ne smanjuju krajnici. Sada smo uradili briseve koji su dobri i rešili smo da operišemo sva 3 krajnika. Da li je neophodno uraditi timpanogram pre operacije ili ne moramo i da li se i Vi slažete da treba uraditi operaciju?
Iz Vašeg opisa proizilazi da je potrebno uraditi operaciju svih krajnika jer je dete sada dovoljno staro a timpanogram nije loše da se uradi jer je dete imalo i upale ušiju.
Na resi (uvuli) u usnoj duplji pojavila mi se crvena tackica kao bubuljica, prečnika 1mm. Ujutru me boli grlo i bude potpuno suvo, ali inače nemam nikakve komplikacije. Zanima me šta bi ta crvena tačkica na uvuli mogla biti, čini mi se da se povremeno pojavljuje u proteklih par meseci? Da napomenem, da sam pušač već 10 godina i da dok spavam dišem na usta, i zato mislim da me ujutru boli grlo.
Potrebno je obaviti orl pregled, endoskopski pregled nosa i, eventualno, skener sinusa i alergo test.
Pozdrav
Pogoršanje otoskleroze nastaje upadljivo u toku trudnoće znači moguća veza je sa estrogenom i progesteronom. Muškarci takođe obolevaju od otoskleroze ali ređe nego žene.
Pozdrav
Da odete na pregled kod otorinolaringologa.
Pozdrav
Iz Vašeg opisa proizilazi da je potrebno uraditi operaciju svih krajnika jer je dete sada dovoljno staro a timpanogram nije loše da se uradi jer je dete imalo i upale ušiju.
Pozdrav
Bez pregleda je teško da se zaključi o čemu se radi. Javite se na ovaj mail da se dogovorimo za pregled.
Pozdrav
Prikazano 5471-5475 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke