1. Zujanje u uhu i oslabljen sluh

    Pitanje broj: #97176

    Poštovani,

    Od lake, postepene zaptivenosti desnog uha nastupilo je - pre mesec dana - (bez cerumena) povremeno jako šuštanje - zujanje u uhu, koje traje oko jedan sat pa prestaje, i slabljenje sluha (audiometrija, orl dg: surditas idiopathica acuta h912, surditas sensorineuralis bilateralis h903, hipacusis sensoririneuralis i. Dex. Acuta acuta). Pola meseca uzimao sam tbl. Urutal 8 mg 3x2, zatim isto 3x1. Savetuje mi se color dopler ks vrata i glave, imr endokranijuma. Dobio dve injekcije Dexasona u uvo - bez poboljšanja sluha. Do poboljšanja je došlo sa šuštanjem - zujanjem u uhu koje sada izostaje po 3, 4 dana, kao i sa lakšom vrtoglavicom koja je gotovo nestala; povremeni kratki refluxi (štucanja) praćeni su samo na trenutak (sekund?) nestabilnošću u hodu. Opisao sam Vam detaljno šta osećam i šta mi je dijagnostikovano i molim za Vaše mišljenje o svemu ovome.

    Odgovoreno: 31. 03. 2012.

Komentari na pitanje: #97176

    • Nakon korone uzimao sam 7 dana tablete augmentic, i dva puta summamed po 3 dana i pronison po šemi pio 23 dana. Nakon prestanka antibiotika uzeo sam u nos neki prirodni sprej za nos iz manastira od kojeg mi je krenulo curenje iz nosa i slivanje u grlo. Doktorka mi je prepisala rinofluomicil sprej 7 dana i Glinko Myrtol tablete za izbacivanje slajma i sekreta. Nakon toga mi je rekla da 7 dana stavljam marisol sprej a 7 sedam dana rinofluomicil. Ppsle 7 dana stavljanja marisol kapi pojavilo mi se zujanje u usima. Javio sam se doktoru orl koji mi je ustanovio da slabo cujem na levo uvo i prepisao mi lekove berlithion od 600 i cavinton forte od 10 mg i sprej za nos momensa. Nakon dva dana od uzimanja lekova i spreja šumovi i zujanje su prestali i osećam pucketanje u uvu nakon gutanja i ispijanja toplog čaja a grebe me grlo i iskašljavam šlajm. Prbog dana nakon uzimanja lekova osetio sam blagu vrtoglavicu i bol iznad nosa kao i mučninu koja je prestala. Molim za savet i vašu stručnu pomoć.