Pre dve nedelje sam imao jaku prehladu praćenu temperaturom i u tom stanju su mi se oba uha zapušila. Koristio sam terapiju Panklav 2x u kombinaciji sa Fervexom i Febricetom po potrebi. To stanje je pre nedelju dana prošlo i uši su mi se otpušile, ali imam neugodan osećaj još uvek u levom uhu tj. kao da slabije čujem na njemu, kao da mi je u vakumu. Orl lekar mi je rekao samo da koristim kapi za nos kako bi mi se taj problem rešio. Mene zanima Vaše stručno mišljenje za ovo moje stanje trenutno. Da li da nastavim sa korišćenjem tih kapi za nos ili mi predlažete nešto drugo?
Bolja varijanta je Clarinase tbl. 2 x 1 tbl i prstima začepite nos i sa zatvorenim ustima probate da izduvate vazduh, osetičete pritisak na bubne opne koji će vremenom da se smanjuje. Vežbicu radi 100 puta dnevno odnosno onoliko puta koliko vas se zagluše uši.
Od prilike pre nekih 4 meseca je počeo moj problem kako ovde u Nemačkoj lekari kažu, sa tinitusom tj. konstantno zujanje u ušima. Koristila sam neke terapije lekova sa ginkom biloba što mi je doktor prepisao ali nikakvog poboljšanja nema. Nemam problema sa hipertenzijom, bavim se sportom jer studiram u toj oblasti, ali moram priznati da sam malo hiperaktivna osoba tj. svoj mir i način opuštanja ne nalazim kao svi ostali ljudi u odmaranju nego u mom treningu. Iz dana u dan se osećam gore zbog ovog problema jer padam u čestu depresivnu krizu da se ovog nikad neću rešiti, zato Vas molim da mi date korisne informacije šta mi je dalje činiti da bi ponovo sve bilo kao ranije?
Potrebno je da uradite snimanje sluha - audiometiju i timpanometriju, i verovatno još neka ispitivanje, i onda će biti poznato pravo stanje i Vaš otorinolaringolog će Vam dati adekvatan savet i terapiju.
Imam veliki problem sa sinusima, već pola godine mi je nos zapušen, leva strana skoro skroz a desna pola, jedva dišem, počinje da mi unosi nervozu. Bila sam kod doktora i prepisao mi je Beconase sprej ali mi ništa ne pomaže. Molim Vas da mi Vi date neki drugi bolji i efikasniji lek, koliko je to moguće. Na rezultatu mi piše sledeće: endonazalno-lividno-ruzicasta sluznica i pipertrofija obe donje nosne skoljke. Disajni prostor insufiscijentan.
Imam povremeno pucketanje u uhu, pojavilo se kad sam bila u depresiji. Audimoetar i timpanometar u padu. Doktor je prepisao tablete Stugeron. Molim Vas objasnite mi više o mojoj dijagnozi i kako da se izliječim, ako je ovo uopšte i bolest i kako da se više čuvam po tom pitanju?
Iz brisa jezika mi je izolovana candida spp u malom broju. Bakterijska flora je normalna. Da li je potrebno da lečim izolovanu candidu ili je njeno prisustvo u malom broju normalno?
Bolja varijanta je Clarinase tbl. 2 x 1 tbl i prstima začepite nos i sa zatvorenim ustima probate da izduvate vazduh, osetičete pritisak na bubne opne koji će vremenom da se smanjuje. Vežbicu radi 100 puta dnevno odnosno onoliko puta koliko vas se zagluše uši.
Pozdrav
Potrebno je da uradite snimanje sluha - audiometiju i timpanometriju, i verovatno još neka ispitivanje, i onda će biti poznato pravo stanje i Vaš otorinolaringolog će Vam dati adekvatan savet i terapiju.
Pozdrav
Javite se na ovaj mail da se dogovorimo za pregled.
Pozdrav
Dobili ste adekvatnu terapiju i samo nastavite da je koristite.
Pozdrav
To je normalno prisustvo kad je mali broj.
Pozdrav
Prikazano 5436-5440 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke