1. Bol pri gutanju

    Pitanje broj: #98608

    Poštovani,

    Pre par dana naglo me je zabolelo grlo. Nisam mogao da gutam jer sam imao oštar bol po sredini grla koji se prilikom gutanja širio levo i desno. Zapravo nešto me je u grlu iritiralo pa me je teralo da gutam pljuvačku a onda me je to gutanje mnogo bolelo, više prema levom uvu. Inače ja imam dijagnozu hroničnog laringitisa i često su mi otečene glasne žice. Najverovatnije zbog greb-a imam problema sa glasnim žicama. Uradio sam i lms i dijagnoza je bila inflammatio chronica nonspecifica mucosae laryngis. Metaplasia squamosa laminae epithelialis laryngis- tog dana koji je predhodio mom bolu u grlu, najpre sam popio neke biljne kapi za bolest prostate u malo vode, pio sam i sok od višanja iz zamrzivača i na kraju neko belo vino skuvano sa belim likom za lečenje bakterija. Otprilike dva sata posle toga ja sam počeo da trpim bolove u grlu. U bolnici su mi dali, zbog ovih bolova u grlu dijagnozu, oedema epiglotidis sanata, laringitis chr. Molim Vas za preciznije objašnjenje ovog mog stanja.

    Odgovoreno: 26. 04. 2012.

Komentari na pitanje: #98608

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 21. 07. 2012.

      Ako ste u prilici javite se na d. N. Milosevic@gmail. Com da se dogovorimo za pregled jer je potrebno isključiti postojanje sarkoidoze u nosu kao uzrok vaših problema. Pozdrav

    • Bolujem od sarcodosse koja mije otkrivena prilikom operacije suznog kanala na etmoidalnom sinusu. Pila sam kortikost calcord tab 4 god pošto mije generalizovana sarcoidossa na plućima je uredu, ali prije 2 godine imam problema sa sinusima nemogu da dišem idem od lekara do lekara ali bez uspjeha kažu da je na bazi alergije i koristim sprej avamys najvise imam problema jer mi se stvaraju kraste velike u nosdrve imam osječaj to mi nedaju disati stalno imam gnojni sadržaj stafilocok izolovan koristim mas po antibiogramu ali cim prestajem sa antibiotikom odmah stalno isto ponovno gnojni i žuti sadržaj. Šta da radim šta me savjetujete. Hvala unaprijed