Moji problemi su sa grlom. Problem je u tome što stalno grgućem odnosno imam osećaj da mi stalno stoji knedla u grlu i pokušavam je iskašljati. Nakon uzimanja hrane se događa ista stvar. Imam osećaj kao kada gutam da me ta hrana iritia u grlu. Ista je stvar kada uzmem hladnije piće ili gazirani napitak mada ja to izbegavam ali hranu ne mogu izbeći, također isto se događa ujutro kad se ustanem. Često je i sušenje grla. Kada spavam jako hrčem i kaže mi supruga da imam prekide disanja u toku noći, a usta su mi ujutro suva kao i grlo. Javljao sam se u par navrata kod lekara, lekar kaže da ne vidi ništa vizuelnim pregledom drugi pregledi nisu rađeni. Da li postoje neki drugi pregledi koji bi se mogli uraditi, da se može uspostaviti neka dijagnoza i odrediti terapija? Na zadnjem pregledu lekar je odredio dijagnozu pharyngitis i dao mi jedan Zmax ali tada sam imao upalu i nisam mogao gutati. Napominjem da te tegobe kod mene traju već godinama. U međuvremenu su mi se povećali leukociti sada su već na 25 jedinica. Pitao sam hematologa da li može da ima veza sa grlom, odgovor je bio da ne bi trebalo da ima. Čekam Vaš odgovor i unapred Vse zahvaljujem.
Imam jezični krajnik koji mi pravi noćno gušenje po nekoliko puta tokom noći. Kako se leči? Pre god dana sam prestao pušiti i dobio sam malo na kilaži, da li i to može biti uzrok?
Probajte da smanjite kilažu za početak (fizička aktivnost i redukciona dijeta). Ako ste dobili 5 kg i više, smanjenje kilaže je pod obavezno pre bilo čega drugog od terapije.
Imam probleme sa sluhom. Na levom uhu ne čujem 40%, a na desnom 30% . Doktorka mi je savetovala da uzmem slušni aparat za desno uho. U logafonu su mi preporučili na levo uho aparat. Ne znam šta je bolje i da li imam pravo da dobijem slušni aparat preko socijalnog na nalog, obzirom da sam u radnom odnosu i da je moj posao vezan za rad i komunikaciju sa ljudima (radim u magacinu)? Moj rad zavisi upravo od toga šta i koliko čujem.
Slušni aparat se uzima za uvo koje bolje čuje. Idealno bi bilo da imate slušni aparat za oba uva. O plaćanju preko socijalnog je najbolje da se informišete kod Vašeg lekara.
Imam problem sa alergijom na ambroziju koja mi se pojavila pre četiri godine. Javljalo mi se nekontrolisano curenje iz nosa i svrab očiju, što sam uspeo da saniram korišćenjem kapi natrijum kromoglikat 2%, ali mi se pre par dana pojavio otok lica, spustio mi se kapak, usta su mi natečena i iskrivljena na jednu stranu pa otežano jedem, pijem i sl. Popio sam jednu kutiju Presinga, dva puta dnevno po dve tablete ali nema poboljšanja, samo se menja strana otoka (levi pa desni deo lica). Osim toga ne osećam nikakve druge tegobe (pritisak je ok, nemam gušenje i sl.). Da li je Vaše mišljenje da je to od alergije i šta da radim?
Najverovatnije je od alergije ali mislim da je najefikasnije da se javite lekaru- alergologu radi odogovarajuće terapije jer postoji i mogućnost postojanja edema druge vrste (hereditarni angioedem. . . Itd) .
Najjednostavnije je da se javite ovaj mail da se dogovorimo za pregled.
Pozdrav
Potrebno je da odete na pregled kod otorinolaringologa da se pregledaju uši.
Pozdrav
Probajte da smanjite kilažu za početak (fizička aktivnost i redukciona dijeta). Ako ste dobili 5 kg i više, smanjenje kilaže je pod obavezno pre bilo čega drugog od terapije.
Pozdrav
Slušni aparat se uzima za uvo koje bolje čuje. Idealno bi bilo da imate slušni aparat za oba uva. O plaćanju preko socijalnog je najbolje da se informišete kod Vašeg lekara.
Pozdrav
Najverovatnije je od alergije ali mislim da je najefikasnije da se javite lekaru- alergologu radi odogovarajuće terapije jer postoji i mogućnost postojanja edema druge vrste (hereditarni angioedem. . . Itd) .
Pozdrav
Prikazano 5251-5255 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke