Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96176)

  1. Klebsiela kod dece
    Pitanje broj: #105017

    Poštovani, 

    Imam trogodišnjeg dečaka u čijem brisu grla je izolovana Klebsiela spp u 70% kulture. Odrađen je antibiogram, s tim što su nam u dispanzeru za decu rekli da se ta bakterija ne leči kod dece. Inače dete ima problema sa imunitetom i na terapiji je godinu dana. Stoga Vas molim za mišljenje.

    Odgovoreno: 06. 09. 2012.
  1. Poštovani,

    Posle saobraćajne nesreće bila sam prikopčana na aparate za disanje, pa su mi time oštećene glasne žice. Sada pričam promuklo. Da li mi možete dati savet kako da povratim svoj glas? 

    Odgovoreno: 06. 09. 2012.
  1. Svrab kože na nosu
    Pitanje broj: #104983

    Poštovani,

    Stalno me svrbi koža na nosu spolja. Ne tamo gde su nozdrve, već malo više, prema očima, tamo gde je nosna kost, otprilike tamo gde se naslanjaju naocari. Spolja nema nikakvih promena, ali me nekada toliko svrbi da postaje neizdržljivo. Kome da se javim i kakvu eventualno analizu da uradim?

    Odgovoreno: 06. 09. 2012.
  1. Provera oštećenja mirisa
    Pitanje broj: #104806

    Poštovani,

    Moj radnik se povredio na radnom mestu tako što mu se njegovom nepažnjom šipka odbila i polomila mu nos. Pošto se sudimo na sud je izašao veštak. Njegovo veštaćenje je u meni izazvalo pregršt sumlji. Veštak tvrdi da nije bilo nesavesnog lečenja i da nije njihova krivica što njemu nije dobro srasla hrskavica već da je to stvar organizma i što je organizam tako reagovao pa njemu to nije dobro sraslo. Kad smo upitali veštaka kako su proverili da je oštećenje 20 posto on je naveo da su mu stavljali neku kamericu u nos i da je to stalna procedura. Kad smo upitali da li postoji aparat koji to može da izmeri, on je potvrdio da postoji ali ga naša bolnica ne poseduje. Za ostećenje mirisa su rekli da je 15 posto i da to naša bolnica radi tako što pacijentu vežu oči pa on pogađa mirise (malo mi se čini da svako može na prevaru da dobije oštećenje i 90 posto). Naravno naša bolnica nema aparat za to merenje. Veštak je naveo i glavobolju, nesanicu, krvarenje ali kad smo ga pitali koliko mu se puta pacijent požalio na to on je odgovorio nijednom ali to su karakteristični postoperativni problemi. Meni se čini da je tih 35 posto oštećenja veštak doneo pausalno i zato Vas molim za Vaše mišljenje jer mi smo tražili mišljenje drugog veštaka ali se plašim da njegovi roditelji imaju mnogo uticaja i prijatelja u pančevackoj bolnici, pa čak bih volela da sledeći veštak bude iz Beograda. 

    Odgovoreno: 02. 09. 2012.
  1. Bol u grlu i glavi
    Pitanje broj: #104785

    Poštovani,

    Pošto uvjek kad se malo prehladim ili popijem hladno iz frižidera mene jako grlo zaboli, glava, kašljem i nos mi se začepi. Pms kad sam imala prije neki dan tako me je jako grlo boleo da me ne pušta i dalje me boli. Pretežno kad nastupi menz mene grlo i glava prestanu a sad ne. Sad me boli grlo onda nos mi je začepljen,  imam osjećaj kao da su mi uši začepljene. Uzimam kapi Adrianol i Amosciklin, ali ne prolazi. Jedino kad naspem vrele vode u bocu i stavim iza glave onda me glava malo prođe i grlo. Doktorka moja kaže da je to samo prehlada i da nemam razloga za brigu. Šta Vi mislite?

    Odgovoreno: 02. 09. 2012.

Prikazano 5246-5250 od ukupno 7705 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460