1. Kijanje ujutru

    Pitanje broj: #105504

    Poštovani,

    Od kako znam za sebe uvek kijam ujutru, čim ustanem, bilo da spavam kod kuće, u gostima, u nekom hotelu, u kampu, bukvalno bilo gde. I kada kijam, uvek izduvam nos jer bude slina, obično su sasvim prozirne i tečne. Posle pola sata se to sve smiri i bude u redu. Nikada nisam radila alergo test ali i nemam problema sa alergijama, osim ako ovo nije jedna. Brine me to što su u poslednje vreme te sline krvave, delimično ili potpuno. Ne pamtim kada mi je poslednji put išla krv na nos. Interesuje šta je ovo, da li je opasno ili predznak neke alergije, bolesti itd. I kako se leči?

    Odgovoreno: 18. 09. 2012.
    • Poštovana,

      Potrebno je da jednom u životu uradite alergo test i da onda znate da li je osnova Vašeg kojanja na bazi alergije ili na vazomotornoj bazi (najverovatnije). Što se tiče krvarenja iz nosa, u naredne 2 ili 3 nedelje zaboravite na izduvavanje nosa jer na taj način ne dozvoljavate povređenim krvnim sudovima da zarastu. U svakom slučaju pregled kod nadležnog otorinolaringologa bi bio najbolje rešenje.