1. Čvorići na glasnim žicama

    Pitanje broj: #105215

    Poštovani,

    Zanimaju me koliko su opasni čvorići na glasnim žicama? Išao sam na kontrolu i doktor orl mi je rekao da imam čvoriće na glasnicama sa obje strane i da ne pjevam visoke intonacije u budućnosti, da ne pjevam van svog opsega.(inače se bavim muzikom i pjevač sam) jer to može da mi ih ošteti još više, i da se ne zatvaraju kako treba. Nisam baš dobro ga shvatio. Inače sam zdrav sasvim i glas mi je sasvim ok i nikakvih tegoba nemam i to mi je i on potvrdio osim tih čvorica koje je pomenuo.

    Odgovoreno: 11. 09. 2012.

Komentari na pitanje: #105215

    • Rekli su mi da imam čvoriće na glasnim žicama sa obe strane. Glas mi je promukao. Da li postoji operacija ili bilo kakav način da se uklone i da mi se vrati glas u normalu? Pozdrav.

    • Imam čvoriće na glasnim žicama,prisutne beličaste promene,promuklost koja traje već tri meseca . doktor mi je rekao da a je svaka promena tumor.šta vi mislite o tome

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 22. 11. 2013.

      Čvorići i polipi nisu isti problem ali su slični tj. Ne spadaju u grupu tumora. Da li mogu da se koriguju bez hirurgije zavisi od njihove veličine i to bez pregleda nije moguće proceniti.

    • Postovani, mene yanima da li su cvorici na glasnim zicama isto sto i polipi? Da li je istina da se cvorici mogu otkloniti upevavanjem? Hvala