imam polineuropatiju ,,donjih ekstremiteta "sa vrlo jakim bolovima a jeini lek koji su mi prepisali je alfalipoin i lekovi protiv bolova a od svega toga izgleda da jedino i najviše pomažu inekcije OHB12 verovali ili ne ali posle njih sam ustao iz kreveta inače sam samo ležao u nemogućim bolovima 9 meseci .pitanje šta se tu može od lekova uzeti kada je akutni napod bolova kako bi se oni umanjili jer nijedan lek do sada pa ni injekcije kao sto je zodol nisu pomagale .hvala
Niste mi rekli kog porekla je polineuropatija "donjih" ekstremiteta. Da li je uradjen EMNG? Preporucujem tbl.Berlithion 300mg 2 ujutro 1/2h pre dorucka umesto alfalipoina, po potrebi za bolove amp.Movalis I/12h ili tbl.Movalis 15mg 1-2x1.
Pozdrav
U zadnje vreme,skoro dva meseca, javljaju mi se slabiji bolovi u gornjem delu glave, celu, slepoocnicama i ocima. Bolovi su u vidu nekog neugodnog osecaja i stezanja. Imam osecaj da kada nemislim o tome, da nema ni bolova, pogotovo nemam nikakve bolove kada spavam, ili radim nesto, igram fudbal i sl. Napominjem da radim administrativni posao(stalno na kompjuteru) i da imam neke smetnje u vratu, skripanje i cesta ukocenost vrata. Celokupno zdravstveno se dobro osecam. Da li znate, koji bi bio moj problem??
Hvala
Uradite rentgenski snimak vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata, oftalmoloski pregled i laboratoriju sa krvnom slikom i lipodogramom. Preporucena terapija tbl.Rantudil forte 1-2x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Molim Vas za informaciju o novijim metodama u lecenju multiplex skleroze(zvanicna i alternativna medicina). Posebno me interesuju rezultati transplantacija maticnih celija koje se vrse na VMA u terapiji ove bolesti.
imala sam jaku vrtoglavicu22.03. zbog koje sam 10 dana lezala u bolnici i tada primala infuziju uz klometol zbog mucnine i povr.tada pocela da pijem urutal kontrola 22.04.na orl na otpusnoj listi stoji:
lecena antivertiginoalnom terapijom sa vitaminima antiemeticima i vasodilatatorima,terapijom dolazi do poboljsanja opsteg stanja.audiometrija nalaz uredan, kalorijski test pokazuje HIPOTONIJU (šta to znaci?)desnog labirintaoftamoloski nalaz pokazuje suzenje vidnog polja
receno mi je da ponovo uradim vidno polje kada se oporavim i kalorijski test jer je sve radeno sa prisutnom vrtoglavicom koje je tada jos uvek bilo.
interesuje me da li to moze biti nesto ozbiljno jer sada dolazim do faze kada sam opterecena da je to neka teska bolest nekada imam strah koji me sputava u svakodnevnom poslu, trenutno sam jos uvek na bolovanju,kod kuce.molim Vas za bar neko pojasnjenje i sta bi bilo dobro od nalaza jos uraditi,nadam se da ce tada i taj strah nestati.Unapred hvala
P.S.Ubolnici sam pila bromazepam jer nisam mogla spavati ali sam sa njim prestala jer kod kuce lepo spavam bez tableta.da li bi tab.ksalol pomogle da smirim strah i da li smem piti nesto blaze jer pijem trenutno samo urutal.
Operisao sam akutni apendicitis pre 3 nedelje i deo rane je zarastao a deo jos uvek curi. Iz rane izlazi mutna,gusta bela tecnost. Popio sam kutiju Dovicina. Rana manje curi nego u pocetku, ali ipak curi. Kazu da koncic nije ostao. Ne znam sta je u pitanju, i zamolio bih Vas da mi odgovorite sta je u pitanju. Unapred hvala!
Potrebna su samo redovna previjanja operativne rane pri cemu ce ova secernacija iz rane svakako prestati. Nekada je za to potrebno par dana a nekada i nekoliko nedelja. Nije nista ozbiljno i ovo je relativno cesta komplikacija operativne rane nakon operacije slepog creva.
imam polineuropatiju ,,donjih ekstremiteta "sa vrlo jakim bolovima a jeini lek koji su mi prepisali je alfalipoin i lekovi protiv bolova a od svega toga izgleda da jedino i najviše pomažu inekcije OHB12 verovali ili ne ali posle njih sam ustao iz kreveta inače sam samo ležao u nemogućim bolovima 9 meseci .pitanje šta se tu može od lekova uzeti kada je akutni napod bolova kako bi se oni umanjili jer nijedan lek do sada pa ni injekcije kao sto je zodol nisu pomagale .hvala
Odgovoreno: 23. 04. 2008.Niste mi rekli kog porekla je polineuropatija "donjih" ekstremiteta. Da li je uradjen EMNG? Preporucujem tbl.Berlithion 300mg 2 ujutro 1/2h pre dorucka umesto alfalipoina, po potrebi za bolove amp.Movalis I/12h ili tbl.Movalis 15mg 1-2x1.
Pozdrav
U zadnje vreme,skoro dva meseca, javljaju mi se slabiji bolovi u gornjem delu glave, celu, slepoocnicama i ocima. Bolovi su u vidu nekog neugodnog osecaja i stezanja. Imam osecaj da kada nemislim o tome, da nema ni bolova, pogotovo nemam nikakve bolove kada spavam, ili radim nesto, igram fudbal i sl. Napominjem da radim administrativni posao(stalno na kompjuteru) i da imam neke smetnje u vratu, skripanje i cesta ukocenost vrata. Celokupno zdravstveno se dobro osecam. Da li znate, koji bi bio moj problem?? Hvala
Odgovoreno: 23. 04. 2008.Uradite rentgenski snimak vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata, oftalmoloski pregled i laboratoriju sa krvnom slikom i lipodogramom. Preporucena terapija tbl.Rantudil forte 1-2x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Molim Vas za informaciju o novijim metodama u lecenju multiplex skleroze(zvanicna i alternativna medicina). Posebno me interesuju rezultati transplantacija maticnih celija koje se vrse na VMA u terapiji ove bolesti.
Odgovoreno: 23. 04. 2008.To je tek u povoju sa tim se jos uvek nije ozbiljno krenulo.
pozdrav
imala sam jaku vrtoglavicu22.03. zbog koje sam 10 dana lezala u bolnici i tada primala infuziju uz klometol zbog mucnine i povr.tada pocela da pijem urutal kontrola 22.04.na orl na otpusnoj listi stoji: lecena antivertiginoalnom terapijom sa vitaminima antiemeticima i vasodilatatorima,terapijom dolazi do poboljsanja opsteg stanja.audiometrija nalaz uredan, kalorijski test pokazuje HIPOTONIJU (šta to znaci?)desnog labirintaoftamoloski nalaz pokazuje suzenje vidnog polja receno mi je da ponovo uradim vidno polje kada se oporavim i kalorijski test jer je sve radeno sa prisutnom vrtoglavicom koje je tada jos uvek bilo. interesuje me da li to moze biti nesto ozbiljno jer sada dolazim do faze kada sam opterecena da je to neka teska bolest nekada imam strah koji me sputava u svakodnevnom poslu, trenutno sam jos uvek na bolovanju,kod kuce.molim Vas za bar neko pojasnjenje i sta bi bilo dobro od nalaza jos uraditi,nadam se da ce tada i taj strah nestati.Unapred hvala P.S.Ubolnici sam pila bromazepam jer nisam mogla spavati ali sam sa njim prestala jer kod kuce lepo spavam bez tableta.da li bi tab.ksalol pomogle da smirim strah i da li smem piti nesto blaze jer pijem trenutno samo urutal.
Odgovoreno: 23. 04. 2008.Treba da uradite MRI mozga i komplet evocirane potencijale (EP). Na snimanje ponesite nalaze ORL i oftalmologa. Pricacemo potom.
Pozdrav
Operisao sam akutni apendicitis pre 3 nedelje i deo rane je zarastao a deo jos uvek curi. Iz rane izlazi mutna,gusta bela tecnost. Popio sam kutiju Dovicina. Rana manje curi nego u pocetku, ali ipak curi. Kazu da koncic nije ostao. Ne znam sta je u pitanju, i zamolio bih Vas da mi odgovorite sta je u pitanju. Unapred hvala!
Odgovoreno: 23. 04. 2008.Postovani,
Potrebna su samo redovna previjanja operativne rane pri cemu ce ova secernacija iz rane svakako prestati. Nekada je za to potrebno par dana a nekada i nekoliko nedelja. Nije nista ozbiljno i ovo je relativno cesta komplikacija operativne rane nakon operacije slepog creva.
ass dr med sc Dragan Milic
Prikazano 91196-91200 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke