dobrovecer pocituvan doktore ke ve zamolam da me posvetuvate i da mi kaete nekoj nacin kako da gi odbegnam bi=olkite pri seksualnom odnosu? eve veke 2 godini ne mozam da imam seksualni odnos somaz mi PAp testot mi izleze deka imav trichomonas i mesana glivicna infekcija se lecev so site moznilekovi sto mi gi prepisa doktorot ama sepak ne mozam da imam seksualen odnos ednostavno me pece koga vleguva penisot a isto taka nekogas pri pustanje na vodata me pece ve molam doktore pomognete mi sto da zemam sto dqa pravam.
    odnapred vi se zablagodaruvam

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Potrebni su testovi na infekciju, koja sigurno postoji kod Vas. Bris uretre na Chlamydiu trachomati, Myicoplasmu i Ureaplasmu, bris uretre na bakteriolosku kulturu sa AB, spermokulturu sa AB, urin na Trichomonas vaginalis, ejakulat na gljivice, brismuretre na herpes sipleks virus tip 2. Leciti infekciju AB.