Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. recite mi koji su simptomi akustikus neurinoma ili tumora slusnog zivca

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Poštovani / poštovana, zbog mogućih neprijatnosti do kojih može da dovede fenomen koga nazivamo psihička indukcija, smatram da nije dobro da Vam direktno odgovorim na ovo pitanje. Morate mi verovati da je to u Vašem interesu. Ako imate konkretan problem vezan za određene tegobe, nejasnoće u objašnjenju nalaza, razjašnjenju tegoba koje osećate ili mogućnostima njihovog lečena, slobodno se javite. Srdačan pozdrav.

  1. Postovanje Profesore! Nadam se da cete mi uskoro odgovoriti! Moj otac je 1949. godiste i jako je mrsav. Puno jede, ali je sama kost i koza. Vec smo ga vodili kod interniste, gastroenterologa, EKG, rentgen, gastroskopija, analiza krvi na sve i svasta, analiza na okultno krvarenje i nista. Imao je samo blagi gastritis i pio je Controloc. Naglo se promenio kada je ostao kuci, posle privatizacije firme (mada je dobro prosao, jer je dobio otpremninu), poceo je mrsaviti i psihicki se promenio. Nekada je pio iod proslog maja nema pristup alkoholu. Neki priljatelji su spomenuli da mu se proveri stitna zlezda. Sta Vi mislite? Koji je razlog njegovog mrsavljenja i ponasanja? Stalno trazi cigare od slucajnih prolaznika, samo hoce da jede i pije. Ince, nenormalno puno jede. Nista ga ne interesuje,nije uopste uvidjajan. Stalno nervira citavu porodicu i vec nam jako kida zivce i unistava zdravlje. Sta je Vase misljenje? Inace, obratio sam se i psihijatru preko vaseg sajta, ali nisam dobio odgovor. Hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Postoje endokrini poremecaji koji mogu usloviti veliki gubitak telesne tezine uz ocuvani i povecani apetit, npr hipertireoza, secerna bolest. Ipak, citajuci vas mejl, vise imam utisak da je kod vaseg oca u pitanju psihicki poremecaj, tako da vam savetujem da ga prvo odvedete kod psihijatra na pregled, pa tek ako se on izjasni negativno, obratite endokrinologu za dalje ispitivanje.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic

  1. Moja bratanica ima 16 godina i visoka je svega 150 cm. Gde bi smo mogli obaviti preglede u Beogradu kako bi ispitali hormon rasta? Ona je cesto patila od upale krajnika, koje nije operisala, samo treci, a sada pati od sinusa i jako cesto pije atibiotike, prima injekcije i kapi za nos.Da li postoji povezanost. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    •  Problemom hormona rasta se u Beogradu najvise bavi Prof.dr Vera Popovic koja radi na Institutu za Endokrinologiju, KC Srbija. Sto se tice povezanosti verovatno nema nikakve ali ipak treba dete prvo pregledati pa donositi zakljucke.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic

  1. Postovani javljam Vam se za pomoc. Dijabeticar sam Tip II, od 90.god , a na insulinu od 95 godine do danas. U medjuvremenu sam lecen zbog infarkta i reinfarkta i operisan zbog karotidne bolesti levo 70 % i to 2003.godine. Zbog promjena na kicmi imam paralizu lijeve noge i i teže je upotrebljavam za hod , zbog oduzetosti stopala. Prije izvesnog vremena sam uradio dopler krvnih sudova d. Ekstremiteta, zbog bolova-grceva, koji mi se javljaju pri hodanju otprilike na 100m ponekad, ne stalno, u desnoj nozi.U prilogu Vam ga i prosledjujem skeniranog. Pored ostalog konstatovano mi je ....Obostarno u nivou A.Poplitea koje su diametra 10mm kao I AFS uocavaju se znaci okluzivnih promjena...... Ljkari su me do daljnjega odbili za hirusku intervenciju-operaciju ijako su mi uradjene sve pretrage i pripreme za operaciju i imao sam saglasnosti svih ljekara (kardiologa, anesteziologa, endokrinologa...), da se ista moze odraditi. U otpusnoj listi su mi naveli setnju preko granice bola, naravno da cu to i raditi , ali moj problem se s tim ne moze popraviti. Svakoga dana setam po par kilometara 2-3 km, ali sam svjestan da to nije rjesenje. Molim Vas za misljenje i upute sta mi valja dalje raditi kako bih izbjegao ne zeljene komplikacije , gangrenu i sl. Posto sam svjestan ukoliko nema protoka sta se dalje desava. Ukoliko postoji neku drugi vid intrvencije, lasera, stenta i sl . Molim Vas da mi date smjernice. Ako se moze spreciti molim Vas da mi ukazete kako? Unaprijed zahvalan Veselin K. 069 0321 761

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    •  Revaskularizacija se izvodi u slucajevima kada se bol u misicima nogu javlja pri hodu na distanci manjoj od 50 m, kada postoji bol u nogama u  miru (pri lezanju) ili kada se pojavi gangrena. Slazem se sa kolegama da u ovom trenutku operacija nije neophodna i da je bolje sprovesti medikamentozni tretman (kontrola secera i masnoca, prestanak pusenja, hodanje, uzimanje aspirina, cilostazola i po potrebi statina). Na zalost operacija nije carobni stapic koji resava problem i treba je izvesti samo kada postoji prava medicinska indikacija. Vaskularne operacije su izuzetno zahtevne i nose brojne operativne rizike.

      ass dr med sc Dragan Milic

  1. Od rodjenja moj sin ima hemangiom na desnom obrazu. Dok je bio mali sa nekih godinu dana vodila sam ga na Maksilofacijalnu kliniku u Beogradu , gde ga je pregledao doktor i rekao da nista nediramo , obzirom da hemangiom raste do odredjene velicine kada pocinje da se sam povlaci. On sada ima 12 i po godina i jos uvek ima hemangiom , ali je on dosta manji mada se vidi taj facijalitis , kada se bolje pogleda u obraz. Doktor kod koga sam ga vodila mi je rekao da hemangiom moze i ne mora da se povuce, ali da moze da ostane i za ceo zivot i da ne pravi probleme , jedino ako mu smeta kod fizickog izgleda. Takodje mi je rekao da se hemangiom sada eliminise injekcijama. Da li postoji mogucnost da mu se totalno povuce ili ce malo ostati i da li mu steti zdravlju. Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Postovana!
      Moram Vam reci da postoji nekoliko vrsta promena vaskularne geneze. Veliki broj njih se javlja na rodjenju, a nakon toga, sa rastom i u toku razvoja do puberteta, se potpuno ili u najvecem delu povuku. Postoje Dg procedure, kao sto su NMR ili angiografija, koje mogu da daju vise podataka o promeni, a samim tim  i o vrsti eventualne terapije.
      O tome da li promene na zubima mogu da daju simptome na orbitalni sadrzaj, odgovor je mogu.
      Srdacan pozdrav!
      dr Krasic

Prikazano 91191-91195 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460