Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Postovani doktore Milicu,imam 14 godina,nasledio sam bolest uvecane slezine(spherocytosis hereditary 170x57)od oca.Ostali nalazi su u redu.Hematolozi predlazu operaciju.Posto mi ta bolest ne zadaje poteskoce,zeleo bih Vase misljenje da li treba da idem na operaciju.Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Slazem se sa kolegama da je najbolje resenje uklanjanje slezine. Operacija nije teska kao ni postoperativni tok a problem se trajno resava. Uvecana slezina je potencijalno opasna zbog moguce povrede i krvarenja.
       ass dr med sc Dragan Milic

  1. Stitna zlezda urednog polozaja,lako difuzno uvecana, diskretno nehomogene ehostrukture srednjeg inteziteta odjeka,polimikrocisticno izmenjena. Mikrocisticni nodusi brojniji u desnom lobusu kaudoposteriorno do velicine 5mm,uz izdvajanje kaudalno mikrocisticnog konglomerata promera 17mm sa mikrocistama do 5mm. Mikrocisticni nodusi u levom lobusu vise difuznog rasporeda velicine do 5,6mm. Istmus oko 6,2mm AP dijametra, bey uocljivih nodusnih promena. Obostrano u srednjoj jug. grupi reaktivne lgl levo jedna oko 9mm, desno dve transv. dijametra 7,2mm. Radila sam hormone T3 1,68 (ref>1,3-3,1 nmol/l) T4 94,2 (ref>58-161 nmol/l TSH 4,23 (ref>0,400-4,000 uIU/l) Ima li mesta panici, i sta bi ovi nalazi ukazivali? Hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Sto se tice funkcije vase zlezde ona je uredna, ali je zlezda izmenjena u gradji i velicini, tj u morfologiji. Potrebno je da odredite jos nivo kacitonina, tireoglobulina, kao i antitela i to Tgat i TPOat uz redovne ultrazvucne kontrole ( na 4 do 6 meseci). U slucaju rasta i promena u nalazu koji ste opisali zauzece se stav o daljem lecenju. Nema mesta panici!
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic

  1. Postovana,  Moj otac ima 58 godina i pre desetak dana je u RUTINSKOJ kontroli krvi  ustanovljeno da ima secer 14,90 odn. 14,07 (dva rezultata u razmaku od 3  dana). U pitanju je gojazan covek, ali sa druge strane vrlo aktivan fizicki, normalnog krvnog pritiska za te godine i regularnim rezultatima krvnih analiza (po pitanju drugih parametara). Jeste sklon obimnim obrocima, ali moram da naglasim da nije narocit ljubitelj slatkisa. Takodje nikad do sad nije imao povisen secer niti bilo kakav slican problem. Prosle godine je takodje davao krv na analizu i sve je bilo u  granicama normale. Vest o tome koliki secer ima i sta je "postao" primio je zaista tesko, kao i ja. Ono sto me zanima jeste, da li postoji mogucnost da se cajevima ili drugim nehemijskim sredstvima secer dovede u  normalu. Lekar koji ga je primio je bio krajnje netaktican, i mogu reci iako sam laik), nije uzeo ni kasvetnu anamnezu. Naime u poslendjih 6 meseci otac je bio izlozen ekstremnim naporima i neopisivo stresnim situacijama, pa me zanima da li se to moze dovesti u ikakvu korelaciju, kao i da li su lekovi jedino resenje za regulisanje ovakvog stanja? Naime, da li i teoretski makar postoji mogucnost da su tako visoke vrednosti secera prolaznog karaktera?Hvala unapred! Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Nazalost ne. Vas otac (na osnovu vrednosti koje navodite) boluje od secerne bolesti tip 2 udruzene sa gojaznoscu, koja obzirom na njegove godine zahteva ozbiljan pristup kako od strane njega samog tako i od strane lekara, dijabetologa. Secerna bolest je dozivotno, hronicno oboljenje koje zahteva striktno pridrzavanje dijetetskih principa uz upotrebu lekova a cesto u kasnijem periodu i primenu insulina. Cilj lecenja je postizanje sto striktnije glikoregulacije ( vrednosti secera sto blize kao u zdravih) jer samo na taj nacin nece doci ili ce se odloziti pojava komplikacija ove ozbiljne bolesti. Moj savet vama i vasem ocu je da ne trazite pomoc u alternativnoj medicini jer je tamo necete naci, vec u dobroj edukaciji o samoj bolesti, principima i nacinu lecenja kao i o znacaju i potrebi sto cescih samokontrola secera u krvi. Naravno vrlo je bitno da lecenje vaseg oca vodi lekar koji poznaje tu problematiku i koji ce vaseg oca adekvatno edukovati i pratiti efekte lecenja.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic

  1. Ranjen u borbenim dejstvima 1994,klinickim i EMNG pregledom utvrdjeno je da postoji potpuno odsustvo senzitivne i motorne provodljivosti u n.ulnarisu,n.radialisu i n.medijanusu,dok je u ostalim zivcima brzina motornog provodjenja normalna.EMNG nalaz je u cjelini pokazivao na kompletnu leziju navedenih zivaca i djelimicnu leziju n.muskulokutaneusa i n.aksilarisa u nivou ranjavanja u predjelu infraklavikularno desno.Dana 09.01.1995 uradjena operacija na neurohiruskoj klinici VMA-Neurolysis externa ez intrafascicularis medialis et lateralis pl.brachialis 1.dex.Exploratic plexus brachialis 1.dex.infraclaviculari.Intraoperativno nadjeno da je vena supklavia u navedenoj visini podvezana u primarnoj obradi.Nadjen je izrazen epineuroalni oziljak koji obuhvata sve elemente neurovaskularnog snopa.Ucinjena je spoljasnja neuroliza pri cemu je nadjeno postojanje neuroma cijelom debljinom lateralno i na oko polovinu poprecnog presjeka medularnog fascikulusa.Uradjena je i interfascikularna neuroliza.Dragi doktore mene sad interesuje dali se moze hirurski ta vena nastaviti i da li posto ocigledno operacija nije u potpunosti uspjela ocu da kazem da mi je saka skoro neupotrebljiva [prsti nemaju funkciju] i otecena je stalno,da li postoji mogucnost da mi ruka ponovo ima normalnu funkciju.Unapred hvala.PS imam 44 godine.

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Poštovani,moram da Vas razočaram, odgovor je negativan. Sve što je bilo moguće i imalo medicinskog smisla već je pokušano. Na žalost, rezultatu su takvi kakvi jesu. Srdačan pozdrav.

  1. IMAM EPILEPSIJU I PIJEM EFTIL SKORO DVE GODIINE, U BRAKU SAM SEDAM MESECI I PLANIRAM TRUDNOCU. STA MISLITE O TOME

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Poštovana,
      ovo pitanje treba da uputite Vašem neurologu i ginekologu. Srdačan pozdrav.

Prikazano 91186-91190 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460