Postovani doktore, Bolujem od 1992 god. od hipotireoze-Hasimoto tireoiditis. Lecim se Tivoralom. Deset godina nisam kontrolisala antitela, ali je analizom od 23.04.2008 konstatovano TPO At-8977,5 i TG 2200,8. Interesuje me o cemu se tu radi. Takodje imam arteriosklerozu karotida desna strana 60%,leva 30%.Inace se nalazim u menopauzi. Imam 53 godine, vodim dijetetski nacin zivota.Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Vi imate autoimunu upalu stitaste zlezde poznatu kao Hashimotov tiroiditis (zbog cega vam je i visok titar antitela) koja je uslovila smanjenje funkcije stitnjace tj. nastanak Hipotireoze. Lecenje ovog oboljenja podrazumeva samo nadoknadu tiroidnih hormona do kraja zivota.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic