Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Imam pojacanu zeludacnu kiselinu koja mi "zagorcaca" zivot vec nekoliko godina. Probala sam raznim lekovima da je ublazim, ali bez uspeha. Najveci problem imam nocu, dok spavam, posto mi iritira grlo i izaziva kasalj. Ponekad stvara i bolove u zeludcu. Pozdrav iz Sydney-a

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Postovana ,

      Ocigledno je da imate gastroezofagealnu refluksnu bolest, verovatno u sklopu zeludacne hernije. Pre svega treba uraditi gastroskopiju a onda zapoceti terapiju.   Treba uzimati lekove iz grupe inhibitora protonske pumpe, dva puta dnevno pola sata pre jela po 1 tabletu od 20 ili 40mg, u zavisnosti od stepena ostecenja.

      pozdrav

  1. Postovani g.prof.Dr.Nagorni, posle nekoliko prelezanih akutnih pankreatita( pre i posle vadjenja zucne kesice),konstantovano (MRI) je kod moje supruge, da postoje promene u odvodnom kanalicu pankreasa(suzenje?,zaostali lamencic?)pa je preporuceno da se uradi endo- endoskopska echografija ,kako bi se doslo do tacne dijagnoze i terapije ili stavljanjem stenta ili vadjenje kamenca pomocu ERCP metode.Kako je vase iskustvo kod ovakvih slucajeva,sta eventuakno savetujete i kakva je prognosa mposle ovih intervencija. S postovanje Z.Lazarevic

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Postovani ,

      Endoskopski ultrazvuk je izvanredna metodaza procenu izvodnih kanala. Stent ili ekstrakcija kalkulusa, obe se iyvode u toku ERCPa su izvanredne metode za nehirursko resavanje kalkulusa u pankreasnim kanalicima i one se rutinski izvode u KC Srbije u Beogradu i na VMA.

      pozdrav

  1. Imam 31 godinu i imam problem sa jetrom. Nisam alkoholicar i ne konzumiram alkohol, niti sam pio neke lekove. Transaminaze ALT 155, Ast 55, gama gt, bilirubini,amilaze su u redu, trigliceridi su ispod normale 0,35, holesterol je takodje ispod normale 2,16, a jetra na CT pregledu je jako steatozna. Analize na transesivne bolesti su negativne, a pod ovim uslovima sam dao dobrovoljno krv u transfuziju i sve je u redu. Analize na CMV Igm negativan,Igg pozitivan(nisko eks). EBV Igm negativan, Igg pozitivan. Sta bi trebalo da se radi i kakva terapija treba da se koristi?

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    •   Postovani,

      Najverovatnije da je jetra ostecena sa CMV i EBV u proslosti, zato IgG pozitivni. Treba da uzimate hepatoproteketivnu terapiju, da se ne bavite fizickim radom i sto vise unosite svezeg voca i povrca.

      Pozdrav

  1. Poštovani, ovo pitanje sam već postavio na jednom drugom forumu, ali nisam bio zadovoljan sa odgovorom, tako da ću ga postovati ovde u želji za drugom dijagnozom. Ovako, da krenemo. Pre jedno mesec i po dana počeo sam da imam zdravstvene probleme. Dešava mi se da dobijem "napade" koji se manifestuju tako što osećam neku vrstu pritiska i stezanja u stomaku odmah ispod grudnog koša praćen sa pojačanim lupanjem srca i ubrzanim pulsom. Ponekad je propraćeno sa bolovima na celoj levoj strani grudnog koša, poteškoćama pri disajnu, pulsiranjem u stomaku ili kratkim oštrim bolovima u predelu stomaka. Noću mi se dešava da ne mogu da zaspim do ranog jutra zbog toga. Ne znam dali na pravom mestu postavljam pitanje tako da ne znam dali i ovo što ću sada navesti ima veze sa tim ali nije na odmet i to spomenuti, takođe veoma učestano podrigujem tokom dana i mokrenje je takođe veoma učestano. Apetit nisam izgubio ako je to od neke važnosti. Uporno sam izbegavao ići kod lekara nadajući se da će proći, ali jednom mi je bilo toliko loše da sam morao otići u hitnu (bila je noć tako da dom zdravlja nije radio). Lekar iz hitne je uradio EKG, rekao je da je ekg normalan, da je puls bio 80, da sam imao blago povišen pritisak i rekao mi je da je sve to na stresnoj bazi. Prepisao mi je da neko vreme pijem Bedoxin i Bromazepam i još jedan lek koga se ne sećam. Ali ja se uopšte ne osećam stresno. Ali sve gore navedeno se i dalje dešava plus sam dosta malaksao i vrlo lako se umorim. Smatram da sam sa razlogom zabrinut jer mi se ovako nešto nikada nije dešavalo. Molim vas da me posavetujete šta dalje da činim. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    •   Postovani ,

      Najverovatnije da imate zeludacnu kilu, odnosno stanje gde deo zeluca povremeno prelazi u grudnu duplju syo moze da pravi sve subjektivne smetnje koje ste pomenuli.

      Potrebno je da uradite endoskopski pregled jednjaka zeluca i duodenuma gde bi se procenile i potencijalna ostecenja sluzokoze.

      Pozdrav

  1. Postovani Dr.Milicu, moja majka starosti 47 godina lezi na hematoloskom  odeljenju. Sa hematoloskog odeljenja nas upucuju na hirusko odeljenje da  bi se uradila analiza limfne zlezde. Ona je potpuno nepokretna,nije invalid nego je to uzrok bolesti koju ima i vrlo malo pomera ruke, nema  otoke, zlezde su unutrasnje,povecane su na preponama i do 3cm,mokraca je crvene boje. Jedinu dijagnozu koju su do sada dali je polimiozitis. Molim vas da me posavetujete sta je potrebno uraditi...i ako je moguce da na osnovu ovoga postavite dijagnozu.UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Apsolutno nije moguce postaviti dijagnozu na osnovu vaseg maila. Postoje vise stanja i oboljenja koja mogu dati ovakvu klinicku sliku. Treba uraditi biopsiju limfnih cvorova (zahvat je veoma lak) i nakon PH verifikacije utvrditi o kakvoj limfodenopatiji se radi. Veoma vazni su i ostali biohemijski parametri (lab analize krvi i krvna slika). U slucaju potrebe uraditi i UZ ili NMR pregled.
       ass dr med sc Dragan Milic

Prikazano 91181-91185 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460