Postovani, treniram vec 5 - 6 god. i naravno imam povisen unos proteina (ponekad i do 3-4gr/1kg telesne mase) i CHO.Izbegavam masnu,zacinjenu hranu,ljutu,slanu ....pijem dosta tecnosti (min 2l dnevno),ne pijem gazirano..., ali imam probleme sa stomakom. Javljaju mi se oticanje,grcevi (koji ponekad mogu biti jaki/bolni i neprijatni) i gasovi. E sad,pokusao sam da smanjim unos proteina i cho,ali i dalje je isto,tako da imam utisak kao da sam nesto poremetio u organizmu takvom ishranom.Da li bi ste mogli da mi date neki savet,eventualno mozda i da mi kazete neki lek koji bi mi pomogao da smanjim te tegobe? Ja sam pio espumisan i koliko se secam pomagao mi je,ali ne znam koliko je on dobar i da li mogu da ga koristim u duzem vremenskom periodu? p.s. ishrana mi je sacinjena od belog mesa,ribe (uglavnom tunjevine),belanaca jajeta,pirinca,crnog hleba,krompira,raznih salata,malo voca i sokova,svaki dan imam nesto kuvano,supa mi je obavezna svaki dan... unapred zahvalan

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Postovani,
      Espumisan je dobar lek i moze se slobodno uzimati u duzem vremenskom periodu. Predlazem da date stolicu na pregled na bakterije, gljivice i parasite jer tegobe koje imate mogu biti posledica prisustba gljivica u stolici.