Poštovani doktore, povremeno mi skoči pritisak gornji do 135-150 ali uglavnom imam nizak pritisak . Dobila sam kao terapiju da pijem 1/4 tablete Prinorm Pitam vas da li smem da pijem Prinorm i kada mi je nizak pritisak? Hvala.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Postovana,
      Dijagnoza hipertenzije se postavlja ukoliko tokom dužeg vremenskog perioda imate krvni pritisak viši od 140 sa 85mmHg. Ukoliko to nije slučaj vi i nemate hipertenziju. Prinorm u dozi od jedne četzrtine je neuobučajno mala doza i smtram je više kao neku vrstu psihičke podrške nego kao pravu terapiju. Ako imate povišeni krvni pritisak lekovi su vam potrebni, ukoliko ne, onda nisu.
      Postovanje
      Prof. dr Srdjan Pešić