Hvala na odgovoru.Ali ja ne smem da prekinem da pijem jannine jer u tom slucaju odmah dobijam odliv a one su jedine tablete koje mi smanjuju krvarenje jer ja inace imam preobilne menstruacije i cesto sam primala krv.Da li postoji neko drugo resenje?Zasto mora da se pravi pauza od 3 meseca?Hvala unapred.PS.Stvarno se plasim da prestanem da ih pijem
Radi se o probojnom hormonskom krvavljenju- kolicina hormona u tabletama je
nedovoljna za Vas- tako shvatite moje objasnjenjenje- promenite
kontraceptiv - uzmite Logest ili Mercilon - bez pauze - slobodno. Necete
imati krvavljenje sigurno (probojno a ni odliv). Ako ste radjali resenje za
Vas je spirala Mirena- ako niste- razmislite o trudnoci ili promena
kontraceptiva.
Poštovani,
početkom aprila uradila sam vaginalni bris i Papa test. Nalazi su pokazali mešanu infekciju IIIb+V+VI grupe, pozitivan bris na HSV2, Papa II gr, kao i candidu, kao i eritroplakiju promera 1x1 cm, za kioju je lekarka predložila da se reši spaljivanjem nakon završetka terapije.
Dobila sam terapiju vaginalete Albothyl i Macmiror naizmenično 12 večeri, potom Orvagyl, Amoksiklav 2x1g tokom 7 dana zajedno sa Atrican 2x1 tableta tokom 7 dana. Potom sam uzela Diflucan 1 tabletu od 150 mg, a sada pijem Acyclovir tablete 4x400mgveć 4 dana.
Ono što me zanima je kako HSV2 može da utiče na potencijalnu trudnoću, jer koliko sam shvatila lekarku, sve sem toga će biti potpuno izlečeno terapijom koju sam uzela. Koje su opasnosti za bebu? Ono što moram da napomenem je da ni ja ni suprug nismo nikad osetili bilo kakve probleme tipa peckanja, svraba ili herpesa na bilo kom delu tela. Jako me brine to što ne znam da li uopšte smem da ostajem trudna kada imam dijagnostifikovan ovaj herpes.Sada čekam završetak terapije pa ću nakon toga na kontrolu, ali bih volela da mi kažete da li ću uopšte smeti da ostanem trudna, a da pritom ne ugrozim bebu.
Unapred hvala na odgovoru.
HSV moze uzrokovati infekciju odraslih, novorodjenih beba i ekstrmno retko
fetusa. Koliko sam shvatio Vi sada niste trudni a terapija koju dobijate je
adekvatna. Kada infekcija bude sanirana Vi cete naravno moci da ostanete u
drugom stanju i imate bebu. Sama infekcija kod odraslih prolazi kroz 3
stadijuma- Vi ste u prvom koji traje 2-3 nedelje. Ukoliko se javi sledeci
put simptomi ce biti blazi i trajace 3-5 dana. (najveca opasnost je ako se
prvi stadijum javi u trudnoci sto kod Vas nije
slucaj).Transplacenentalna infekcija fetusa javlja se u I-om stadijumu u
vreme viremije i i rezultuje kongenitalnom infekcijom-opisano je samo
nekoliko slucajeva u literaturi. Ako se epizoda ponovi u trudnoci klinicka
slika moze biti razlicita, ali to sada Vas ne treba da brine- to se ne moze
predvideti Vase je da radite na izlecenju i podizanju imuniteta i da
izleceni i u dobroj kondiciji udjete u trudnocu- sto daje garancije da nece
doci do reinfekcije. [Studije pokazuju da od neonatalnog herpesa obolevaju
samo bebe
majki koje su skoro imale ili imaju infekciju genitalnog trakta i
ako je porodjaj obavljen vaginalnim putem- a Vi to necete biti].
Verovatno se nalazite u periovulatornoj fazi (period pred ovulaciju i sama
ovulacija)- a to je posledica normalnih hormonskih fluktuacija u sredini
ciklusa. Ako se ovo ne uklapa u tajming- proverite VS, V+C bris.
Iz nekih odgovora koje sam procitala vidim da vi preporucujete da se posle uzimanja OK napravi pauza od 2-3 meseca, pre "rada" na trudnoci. Molim vas da mi objasnite razloge za to. Na nekoliko mesta sam procitala da posle prestanka uzimanja OK dolazi do "buma" u plodnosti. Da li je to tacno i da li postoje neke posledice ako se odmah po prestanku uzimanja OK (u pitanju je Jeanine) ostane u drugom stanju?
Ne postoje nikakve posledice ako odmah posle OK ostanete trudni- to znaci da
je organizam spreman za trudnocu- odnosno sluzokoza materice- jer da nije ne
bi ni doslo do trudnoce. Bum u plodnosti je prejaka rec za rebound efekat
koji se ponekad moze javiti posle prestanka uzimanja OK- radi se o tome da
do tada suprimirani jajnici mogu produkovati i vise od jedne jajne celije
( to je taj bum o kome ste citali). Posto je i sluzokoza materice bila
suprimirana moj predlog od 2-3 meseca pauze je da se da vremena za adekvatnu
restituciju iste, a cinjenica je da do trudnoce nece doci ako sluzokoza nije
spremna (sa pauzom ili bez nje).
U osmoj sam nedelji trudnoće, aktivni pušač sam 7 godina, i pušim jednu paklicu na dan. Želim da ostavim cigarete, ali mi treba savet kako da počnem, na šta treba da pazim.
Unapred hvala na odgovoru!
Zguzvajte paklu koju imate kod sebe i kazite sami sebi i svojoj bebi : ovo
je zbog tebe bebo i zaboravite na cigarete- ja nisam pusac i nemam drugi
savet za Vas pogotovu sada kada u sebi nosite nov zivot. Pijte tbl. Folan 1
dn. bedoxin 3x1 i magnezijum 2x1.
Hvala na odgovoru.Ali ja ne smem da prekinem da pijem jannine jer u tom slucaju odmah dobijam odliv a one su jedine tablete koje mi smanjuju krvarenje jer ja inace imam preobilne menstruacije i cesto sam primala krv.Da li postoji neko drugo resenje?Zasto mora da se pravi pauza od 3 meseca?Hvala unapred.PS.Stvarno se plasim da prestanem da ih pijem
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Radi se o probojnom hormonskom krvavljenju- kolicina hormona u tabletama je nedovoljna za Vas- tako shvatite moje objasnjenjenje- promenite kontraceptiv - uzmite Logest ili Mercilon - bez pauze - slobodno. Necete imati krvavljenje sigurno (probojno a ni odliv). Ako ste radjali resenje za Vas je spirala Mirena- ako niste- razmislite o trudnoci ili promena kontraceptiva.
Poštovani, početkom aprila uradila sam vaginalni bris i Papa test. Nalazi su pokazali mešanu infekciju IIIb+V+VI grupe, pozitivan bris na HSV2, Papa II gr, kao i candidu, kao i eritroplakiju promera 1x1 cm, za kioju je lekarka predložila da se reši spaljivanjem nakon završetka terapije. Dobila sam terapiju vaginalete Albothyl i Macmiror naizmenično 12 večeri, potom Orvagyl, Amoksiklav 2x1g tokom 7 dana zajedno sa Atrican 2x1 tableta tokom 7 dana. Potom sam uzela Diflucan 1 tabletu od 150 mg, a sada pijem Acyclovir tablete 4x400mgveć 4 dana. Ono što me zanima je kako HSV2 može da utiče na potencijalnu trudnoću, jer koliko sam shvatila lekarku, sve sem toga će biti potpuno izlečeno terapijom koju sam uzela. Koje su opasnosti za bebu? Ono što moram da napomenem je da ni ja ni suprug nismo nikad osetili bilo kakve probleme tipa peckanja, svraba ili herpesa na bilo kom delu tela. Jako me brine to što ne znam da li uopšte smem da ostajem trudna kada imam dijagnostifikovan ovaj herpes.Sada čekam završetak terapije pa ću nakon toga na kontrolu, ali bih volela da mi kažete da li ću uopšte smeti da ostanem trudna, a da pritom ne ugrozim bebu. Unapred hvala na odgovoru.
Odgovoreno: 08. 05. 2008.HSV moze uzrokovati infekciju odraslih, novorodjenih beba i ekstrmno retko fetusa. Koliko sam shvatio Vi sada niste trudni a terapija koju dobijate je adekvatna. Kada infekcija bude sanirana Vi cete naravno moci da ostanete u drugom stanju i imate bebu. Sama infekcija kod odraslih prolazi kroz 3
stadijuma- Vi ste u prvom koji traje 2-3 nedelje. Ukoliko se javi sledeci put simptomi ce biti blazi i trajace 3-5 dana. (najveca opasnost je ako se prvi stadijum javi u trudnoci sto kod Vas nije slucaj).Transplacenentalna infekcija fetusa javlja se u I-om stadijumu u vreme viremije i i rezultuje kongenitalnom infekcijom-opisano je samo nekoliko slucajeva u literaturi. Ako se epizoda ponovi u trudnoci klinicka slika moze biti razlicita, ali to sada Vas ne treba da brine- to se ne moze predvideti Vase je da radite na izlecenju i podizanju imuniteta i da izleceni i u dobroj kondiciji udjete u trudnocu- sto daje garancije da nece doci do reinfekcije. [Studije pokazuju da od neonatalnog herpesa obolevaju samo bebe
majki koje su skoro imale ili imaju infekciju genitalnog trakta i ako je porodjaj obavljen vaginalnim putem- a Vi to necete biti].
Postovani, imam pojacan sekret sluzav, skoro providan i bez mirisa ali pojacan,ne osecam druge simptome,ni peckanje ni svrab. U cemu je stvar?
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Verovatno se nalazite u periovulatornoj fazi (period pred ovulaciju i sama ovulacija)- a to je posledica normalnih hormonskih fluktuacija u sredini ciklusa. Ako se ovo ne uklapa u tajming- proverite VS, V+C bris.
Iz nekih odgovora koje sam procitala vidim da vi preporucujete da se posle uzimanja OK napravi pauza od 2-3 meseca, pre "rada" na trudnoci. Molim vas da mi objasnite razloge za to. Na nekoliko mesta sam procitala da posle prestanka uzimanja OK dolazi do "buma" u plodnosti. Da li je to tacno i da li postoje neke posledice ako se odmah po prestanku uzimanja OK (u pitanju je Jeanine) ostane u drugom stanju?
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Ne postoje nikakve posledice ako odmah posle OK ostanete trudni- to znaci da je organizam spreman za trudnocu- odnosno sluzokoza materice- jer da nije ne bi ni doslo do trudnoce. Bum u plodnosti je prejaka rec za rebound efekat koji se ponekad moze javiti posle prestanka uzimanja OK- radi se o tome da
do tada suprimirani jajnici mogu produkovati i vise od jedne jajne celije ( to je taj bum o kome ste citali). Posto je i sluzokoza materice bila suprimirana moj predlog od 2-3 meseca pauze je da se da vremena za adekvatnu restituciju iste, a cinjenica je da do trudnoce nece doci ako sluzokoza nije spremna (sa pauzom ili bez nje).
U osmoj sam nedelji trudnoće, aktivni pušač sam 7 godina, i pušim jednu paklicu na dan. Želim da ostavim cigarete, ali mi treba savet kako da počnem, na šta treba da pazim. Unapred hvala na odgovoru!
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Zguzvajte paklu koju imate kod sebe i kazite sami sebi i svojoj bebi : ovo je zbog tebe bebo i zaboravite na cigarete- ja nisam pusac i nemam drugi savet za Vas pogotovu sada kada u sebi nosite nov zivot. Pijte tbl. Folan 1 dn. bedoxin 3x1 i magnezijum 2x1.
Prikazano 90671-90675 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke