Moje dete ima 3 godine,Nadjena mu je u nosu bakterija streptokoka pneumonia,malo ali uporno kaslje,krmelji u oku.Prosli put je dobio Olint kapi.Da li je to dovoljno da se bakterija ukloni,za sad je nema u grlu.Hvala sto postojite.

    Odgovoreno: 14. 05. 2008.
    • Postovana

      Kada mu je uziman bakterioloski uzorak verovatno je radjen i antibiogram pa je najbolje dati antibiotik po njemu. Ukoliko nije, ova vrsta bakterija dobro reaguje na cefalosporinske antibiotike (Cefzil i sl.)