Postovani, osecam potmuli, ne jak bol neposredno ispod brade sa desne strane vrata. Bol nije konstantna, cak sta vise ako glavu drzim pravo nema boli. Bol ne osecam uvek ni kada glavu drzim spustenu prema grudima.Pre 10-15 dana sam posetio lekara zbog slicnih bolova i kao i "ruznog" osecaja kao da mi je otekla brada i koren jezika, i on mi je konstatovao zapaljenje grla te prepisao panadol 1000 koji sam uredno popio. Osecaj je nestao ali se bol povremeno vrati. Osim toga, nekako u isto vreme poceo sam da "osecam" misice leve i desne nadlaktice, visoko blizu pazuha, a sa zadnje strane ruku, kao i misice na prelazu izmedju grudi i ruku. Taj "osecaj" (ne mogu reci bola) nije konstantan ali je dosta neprijatan. Napominjem i da sam pre 45 dana nakon 10-to dnevne fizikalne terapije poceo sa preporucenim vezbama obzirom da mi je na MR-u konstatovana diskus hernija L5/4; L5/S1.
tegobe u vratu i na rukama ne mogu se opravdati discus hernom LS kicme.
Treba da uradite MR vratnog dela kicme jer je vratni deo kicme odgovoran za te
tegobe. Javite se sa nalazom.
Moram Vam reci da postoji veliki broj razloga koji moze da dovede do
osecaja utrnulosti gornje usne. Stoga je potrebno da se javite maksilofacijalnom
hirurgu na pregled kako bi se uradile potrebne dg procedure da bi se utvrdio
razlog tome.
Postovani dr. Jerkan,
Imam sina od 15 godina. U 12-oj godini je prilikom pada zadobio discus herniu L4/L5. Lecen je manipulacijama na VMA i fizikalnom terapijom. Stanje je od tada dobro i nema tegoba.
Trenira vec osam godina vaterpolo. Poceo je da trenira u teretani, ali smo ga mi, roditelji, odvratili od toga posle mesec dana, jer nismo bili sigurni da li sme sve vezbe da radi. Vlasnik teretane, koji je i profesor fizickog, nam je sugerisao koje vezbe dete ne sme da radi. Stoga, upak, pitam i vas, koje vezbe sme, a koje ne sme da radi dete sa ovakvom starom povredom? Pozdrav, mama
Dobro ste izabrali sport (vaterpolo) pre, a i posle povrede koju je Vaš
sin imao. Ali, morate da znate da je discus hernia povreda koja je
često reverzibilna (ponovo se javlja). Da bi ste to sprečili, posebno sada
kada Vam je sin u periodu intenzivnog rasta koji proporcialno ne prati
i mišićna jačina (prevashodno mislim na intravertebralne i
paravertebralne mišiće, koje treba jačati), treba da budete maksimalno
obazrivi. Profesor fizičkog je apsolutno u pravu što je za selektivni rad
vežbi u teretani. Konkretno Vam predlažem dozirano jačanje lumbo-sakralne
grupe mišića, redovnu kontrolu (bar jednom godišnje) kod specijaliste
sportske medicine, a po potrebi i konsultacija neurohirurga.
Postovani doktore,
Posle razlicitih pregleda zbog problema sa zelucem i ispijene terapije za kandidu, i daljih tegoba, utvrdjen mi je iritabilni kolon i dobila sam da pijem probiotik i Rudacol 3x1 pre jela. Terapiju pijem vec nedelju dana i recimo da mi je za nijansu bolje sto se tice zeluca, ali je nadimanje i dalje prisutno, a tu je i neki osecaj kao da sam se prejela iako pazim sta jedem (ima li veze sa Rudacolom ovaj "novi" simptom?). Ipak, ono sto me pre svega kopka odnosi se na nacin pijenja Rudacola, naime, pijem ga na 8h i naravno ne uspevam svaki put da ga popijem pre jela (npr. u 2h ujutru ako ga pijem). Da li gresim sto ga ovako pijem, da li je ovo dr imao na umu kad je rekao 3x dnevno ili treba da se pije pre dorucka, rucka, vecere (3x na 4-5h)? Jos jedno pitanje, posto mi jako smeta nadimanje, mogu li da uzimam i aktivni ugalj pride? Veliko hvala!!!
Postovana,
predlazem da zbog nadimanja i verovatno gasova uzmete capsule
Espumisana 3x2, od njih ce Vam svakako biti bolje. Vreme uzimanja ovog leka
bitno ne utice na efikasnost.
Pozdrav
Molim vas objasnite mi ovaj nalaz endoskopije:zeludac elongiran,kaskadiran,sluznica korpusa i forniksa i antruma bez defekata epitela,laka hiperemija u antralnom delu,angulus bez promena,u retroverziji se uocava manja hijatusna hernija.Sta od navedenog uzrokuje povremene jake mucnine i povracanje u jutarnjim satima i nedostatak apetita sto traje i po nedelju dana.Jutarnje mucnine imam svaki dan ali ne u toj jacini .Lecena sam od helico bakterije pre par godina i sada je nemam.Da li imam osnovu za simptome ovog intezita?
Postovana,
potencijalno hijatalna hernija moze da uzrokuje tegobe koje imate,
ali ne takvog intenziteta. Najvoerovatnije da ima hronicnu dispepsiju
koja zasluzuje terapiju inhibitorima protonske pumpe. Za svaki slucaj
treba uraditi i kompletnu laboratoriju i eho gornjeg abdomena.
Pozdrav
Postovani, osecam potmuli, ne jak bol neposredno ispod brade sa desne strane vrata. Bol nije konstantna, cak sta vise ako glavu drzim pravo nema boli. Bol ne osecam uvek ni kada glavu drzim spustenu prema grudima.Pre 10-15 dana sam posetio lekara zbog slicnih bolova i kao i "ruznog" osecaja kao da mi je otekla brada i koren jezika, i on mi je konstatovao zapaljenje grla te prepisao panadol 1000 koji sam uredno popio. Osecaj je nestao ali se bol povremeno vrati. Osim toga, nekako u isto vreme poceo sam da "osecam" misice leve i desne nadlaktice, visoko blizu pazuha, a sa zadnje strane ruku, kao i misice na prelazu izmedju grudi i ruku. Taj "osecaj" (ne mogu reci bola) nije konstantan ali je dosta neprijatan. Napominjem i da sam pre 45 dana nakon 10-to dnevne fizikalne terapije poceo sa preporucenim vezbama obzirom da mi je na MR-u konstatovana diskus hernija L5/4; L5/S1.
Odgovoreno: 08. 05. 2008.povremeno mi utrne tj trne gornja usna. kakve mogu biti posledice
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Postovani dr. Jerkan, Imam sina od 15 godina. U 12-oj godini je prilikom pada zadobio discus herniu L4/L5. Lecen je manipulacijama na VMA i fizikalnom terapijom. Stanje je od tada dobro i nema tegoba. Trenira vec osam godina vaterpolo. Poceo je da trenira u teretani, ali smo ga mi, roditelji, odvratili od toga posle mesec dana, jer nismo bili sigurni da li sme sve vezbe da radi. Vlasnik teretane, koji je i profesor fizickog, nam je sugerisao koje vezbe dete ne sme da radi. Stoga, upak, pitam i vas, koje vezbe sme, a koje ne sme da radi dete sa ovakvom starom povredom? Pozdrav, mama
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Dobro ste izabrali sport (vaterpolo) pre, a i posle povrede koju je Vaš sin imao. Ali, morate da znate da je discus hernia povreda koja je često reverzibilna (ponovo se javlja). Da bi ste to sprečili, posebno sada kada Vam je sin u periodu intenzivnog rasta koji proporcialno ne prati i mišićna jačina (prevashodno mislim na intravertebralne i paravertebralne mišiće, koje treba jačati), treba da budete maksimalno obazrivi. Profesor fizičkog je apsolutno u pravu što je za selektivni rad vežbi u teretani. Konkretno Vam predlažem dozirano jačanje lumbo-sakralne grupe mišića, redovnu kontrolu (bar jednom godišnje) kod specijaliste sportske medicine, a po potrebi i konsultacija neurohirurga.
Postovani doktore, Posle razlicitih pregleda zbog problema sa zelucem i ispijene terapije za kandidu, i daljih tegoba, utvrdjen mi je iritabilni kolon i dobila sam da pijem probiotik i Rudacol 3x1 pre jela. Terapiju pijem vec nedelju dana i recimo da mi je za nijansu bolje sto se tice zeluca, ali je nadimanje i dalje prisutno, a tu je i neki osecaj kao da sam se prejela iako pazim sta jedem (ima li veze sa Rudacolom ovaj "novi" simptom?). Ipak, ono sto me pre svega kopka odnosi se na nacin pijenja Rudacola, naime, pijem ga na 8h i naravno ne uspevam svaki put da ga popijem pre jela (npr. u 2h ujutru ako ga pijem). Da li gresim sto ga ovako pijem, da li je ovo dr imao na umu kad je rekao 3x dnevno ili treba da se pije pre dorucka, rucka, vecere (3x na 4-5h)? Jos jedno pitanje, posto mi jako smeta nadimanje, mogu li da uzimam i aktivni ugalj pride? Veliko hvala!!!
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Postovana,
predlazem da zbog nadimanja i verovatno gasova uzmete capsule Espumisana 3x2, od njih ce Vam svakako biti bolje. Vreme uzimanja ovog leka bitno ne utice na efikasnost.
Pozdrav
Molim vas objasnite mi ovaj nalaz endoskopije:zeludac elongiran,kaskadiran,sluznica korpusa i forniksa i antruma bez defekata epitela,laka hiperemija u antralnom delu,angulus bez promena,u retroverziji se uocava manja hijatusna hernija.Sta od navedenog uzrokuje povremene jake mucnine i povracanje u jutarnjim satima i nedostatak apetita sto traje i po nedelju dana.Jutarnje mucnine imam svaki dan ali ne u toj jacini .Lecena sam od helico bakterije pre par godina i sada je nemam.Da li imam osnovu za simptome ovog intezita?
Odgovoreno: 08. 05. 2008.Postovana,
potencijalno hijatalna hernija moze da uzrokuje tegobe koje imate, ali ne takvog intenziteta. Najvoerovatnije da ima hronicnu dispepsiju koja zasluzuje terapiju inhibitorima protonske pumpe. Za svaki slucaj treba uraditi i kompletnu laboratoriju i eho gornjeg abdomena.
Pozdrav
Prikazano 90661-90665 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke