Postovani doktore danas sam dobila nalaz biopsije pa vam saljem da imate kompletnu sliku--- Proteinski materijal,grupe tireocita u znatnom broju,na pojedinim mestima u trodimenzionalnom rasporedu,histiociti,eritrociti. Doktorka kaze da nema malignih celija ali da ipak moram da operisem.U cetvrtak idem kod onkohirurga da mi zakaze operaciju.Mnogo se bojim i operacije i kako posle pa vas molim za pomoc,savet.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Kao sto sam vam vec u predhodnom mejlu napisala i ja sam misljenja da je zlezdu bolje hiruski odstraniti bez obzira na dobijeni PH nalaz, obzirom na stepen promena koje su prisutne. Odstranjeno tkivo stitnjace se takodje salje na patohistoloski pregled i ako je nalaz dobar, pacijent se podvrgava dozivotnoj supstitucionoj terapiji, obzirom da se obicno odstranjuje cela ili gotovo cela zlezda.Sto se tice same operacije nemate razloga za strah.