Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Postovana Dr.Manic po drugi put vam saljem pitanje i molim za savet. primetio sam da mi se u vise navrata desava razlivanje boja u desnom oku sto se manifestuje kao puno malih kristala koji se presijavaju, ujedno mi i ometa vid jer u tih nekoliko minuta koliko traje to zamucenje nevidim ispod te mrlje. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Morate otici na pregled kod oftalmologa koji ce pregledom utvrditi postojanje ili odsustvo patoloskih promena i samo na osnovu toga se moze dalje postupati.

  1. Pozdravljam. Već nekoliko meseci imam problema sa očima,stalno moram treptati i osećam peckanje u očima.Oftamolog mi je preporučio veštačke suze koristio sam ih ali mi one baš ne pomažu puno.Posebno mi smeta kada vozim. Dali postoje neke kapi ili lek koji preporucujete. Hvala.

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Verovatno da se radi o nekom konjunktivitisu, koji ne moze biti saniran samo upotrebom vestackih suza, nego je potrebna i primena lekova koji ce delovati na uzrocnik. Da bi se odredila vrsta konjunktivita potreban je klinicki pregled, te se morate obratiti oftalmologu.
       

  1. Ja se iskreno nadam da je kod mene problem psihološke prirode, a ne fizičke. Ja bih volela da idem na terapije, ali nažalost ja bih morala sama jer moj partner živi u inostranstvu i nije u mogućnosti da ide sa mnom. On je mene savetovao da se raspitam o tome zašto ne mogu da doživim orgazam. Želim samo da Vas pitam da li znate u Novom Sadu gde mogu da odem na terapije, tj. kome da se obratim (seksualnom psihoterapeutu ili kome)?

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Nažalost, ne znam konkretne osobe koje se time bave u Novom Sadu, ali bi bilo dobro da se raspitate, čak ne morate lično, već možete najpre i telefonski da dobijete informaciju,  u psihijatrijskim ustanovama ko se bavi lečenjem seksualnih disfunkcija, pa će i referentna osoba kraj telefona moći da Vas usmeri. Smatram da bi to bio najkraći put da se javite na taj način stručnjaku koji kao užu oblast rada ima upravo ono što Vas muči. Pomenula sam već da postoji mogućnost da na takvu vrstu terapija idete i bez partnera, pa neka to bude početak, a ukoliko se situacija bude promenila i stvori se mogućnost da idete i zajedno, to neće biti teško organizovati. Veoma je dragoceno to što ste rešili da radite na sebi i nađete odgovor na svoje dileme, a to je uvek veliki korak napred, a Vaša lična motivisanost i aktivno učešće u terapiji će Vam sigurno mnogo olakšati rešavanje problema.

  1. Postovani, veoma sam zahvalna na Vasoj azurnosti. Imam par pitanja vezano za medikamente koje ste mi preporucili. Interesuje me da li se tbl. Cavinton koriste za poboljsanje cirkulacije ili su vezane za nesto drugo, posto zaista ne znam i ove druge tbl. sto su navedene tbl. Mg 150, jel to u pitanju magnezijum? Hvala! Pozdrav

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Postovana,
      Mg je magnezijum, a Cavinton je jedan od lekova za poboljsanje cirkulacije ali i koncentracije, pamcenja, slabijeg sluha, vida, glavobolje, vrtoglavice i dr.
      Pozdrav

  1. Postovani U proslom dopisu mi se omakla greska. Radilo se o terapiji antibioticima, jos uvek ne mogu da se setim kako se zvao prepisani lek. Nisam napomenuo da imam 38 godina, da mi je bol izazvan diskus hernijom isao duz leve noge, da se u poslednje vreme taj bol znatno smanjio. Neredovno pijem Diclofenak Duo (nekada svaki dan, a nekada po par dana ne pijem jer nemam jake bolove). Inace moj posao je dosta stresan i zahteva dugotrajno sedenje, po 10-tak sati. Vezbe koje radim su mi preporucene i nisu intezivne. Taj neprijatni osecaj u nadlaktici ( unutrasnja ka zadnjoj strani ruke, visoko do samog pazuha), kao i u samom misicu izmedju ruke i grudnog kosa, ne osecam uvek. To zavisi od opustenosti misica ruku i od samog polozaja ruku. Nisam cini mi se neki panicar, nikada ranije nisam bio bolestan, ali mi ovo pravi nervozu jer traje vise od 10 dana. Pozdrav.

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Postovani,
      u nastavku mogu samo da dodam da kicma najvise i strada u tom polozaju (sedecem). Pocnite sa terapijom: tbl.Rantudil forte (stedi zeludac) 1x1, tbl.Tetrazepam 1x1. To je i terapija za vratnu kicmu ali svakako moramo znati sta se desava na tom nivou kicme, zato uradite MR vratne kicme.
      Pozdrav

Prikazano 90656-90660 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460