Postovani doktore, Moje pitanje je, sta se smatra normalnim pritiskom za coveka 63 godine, visne 78 sm, tezine 93 kg, bolesnog dijabetom tipa B. Kod mene je pritisak (srednji) ujutru 75/135, da li je povisen ili ne?? Pozdrav, Sinisa

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Ne, to su vrednosti krvnog pritiska u referentnom opsegu, mada moram da kazem da obzirom da ste dijabeticar za vas se savetuju nize vrednosti krvnog pritiska od navedene (< 130/80mmHg).